Přehlídku si ve městě F. L. Věka vzal na starost organizační tým známého Dobruška FESTu, a proto filmovou produkci doplní koncert, beseda či party. Vše se uskuteční v Chillout clubu.
Zahajovací večírek se koná v pátek od 21 hodin. Tedy po prvním promítacím dni. První den doprovodného programu festivalu obstarají DJ's a jejich pohodové hudební rytmy. Nebude chybět ani výstava a projekce cestovatelských a sportovních fotografií.

Druhý den doprovodného programu se ponese v adrenalinovém duchu. Od 14 hodin se uskuteční přednáška a beseda Miroslava Duška – Canyonig a rafting. Vyprávění a fotoprezentace slovenského cestovatele, dobrodruha a vysokohorského vůdce Miro Duška zavede návštěvníky do exotických destinací planety Země. Canyoning na ostrově Reunion, prvosjezd řeky Dyntchia v Etiopii a k tomu spousta dalších zážitků z nejrůznějších expedic ve Slovinsku.

Sobotní večer završí od 21 hodin koncert kapely La Grange. Pražskou partičku si mohou mnozí pamatovat z letošního letního Dobruška FESTu.  „Těšit se můžete opět na skvělé blues a rock'n'rollové rytmy vynikajících muzikantů. Chybět nebude ani velmi zajímavý „předskokan". Kapela Furt fajn z České Skalice, která celý hudební večer odstartuje," láká hlavní organizátor Petr Poláček. .

Mezinárodní festival outdoorových filmů však opanuje dobrušské kino od čtvrtka až do neděle. Město se tak stane jedním z 43 míst v Česku, na Slovensku a v Rusku, kde se přehlídka koná. ⋌(sir)

DOBRUŠKA
Společenské centrum – Kino 70
Čtvrtek 28. 11.⋌17:30 hod.
Seskok z Mount Everestu
River God 2
Embéčkem kolem světa
The Last of the Niagara Daredevils

Čtvrtek 28. 11. ⋌ 19:30 hod.
Wakeboardingová hra se světlem
Nahanni
Mise splněna: Red Bull Stratos
13. Osmitisícovka Radka Jaroše – Annapurna 8091m

Pátek 29. 11. ⋌17:30 hod.
Kdo spí, nevyhraje
Aksel Lund Svindal: Freeskier
Honnold 3.0
Amazonas – a sustainable life in the rainforest

Pátek 29. 11. ⋌ 19:30 hod.
Girls only
Príbehy tatranských štítov II – Posadnutí horami
Stand

Sobota 30. 11. ⋌16:30 hod.
Sandstone –
Zabijácká krása
Äthiopien – Zauber des Anfangs

Sobota 30. 11.  ⋌18:30 hod.
Věřím, že mohu snít
Šalený vychodňar
Kongo: Velký projekt Inga
A Temporada
Neděle 1. 12. ⋌ 16:30 hod.
Jalpak Tash
Run Free – Poselství Bílého koně
Mazeaud: la vie en face(s)

Neděle 1. 12. ⋌18:30 hod.
Hráč bez limitů
Burjatský buddhismus
Two on K2

DOBRUŠKA
Chillout Club
Doprovodný program festivalu
Pátek 29. 11. ⋌19 hod.
Dobruška FEST „in winter"
Výstava sportovních a cestovatelských fotografií. Opening music party.

Sobota 30. 11. ⋌14 hod.
Beseda     Canyonig a rafting  – Miroslav Dušek
Expedice za adrenalinovým dobrodružstvím do exotických míst naší planety. Vyprávění a fotoprezentace slovenského cestovatele, dobrodruha a vysokohorského vůdce Miro Duška do exotických destinací planety Země. Canyoning na ostrově Reunion, prvosjezd řeky Dyntchia v Etiopii a k tomu spousta dalších zážitků z nejrůznějších expedic a adrenalinové zábavy ve Slovinsku. Nebezpečí číhá na každém kroku. Jeden špatný pohyb či nepozornost znamená smrt.
Strhující zážitky při kterých se tají dech, ale zároveň i představení krásných sportů, které mohou za doprovodu zkušených průvodců provozovat i amatéři a začátečníci.

Sobota 30. 11. ⋌21 hod.
La Grange
Koncert čtyřčlenné pražské kapely La Grange, známé z letního Dobruška FESTu bude vrcholem sobotního programu. Těšit se můžete opět na skvělé blues a rock'n'rollové rytmy vynikajících muzikantů.
Chybět nebude ani velmi zajímavý „předskokan", který celý hudební večer odstartuje. Výstava sportovních a cestovatelských fotografií.