Pořádají ji místní zahrádkáři.
I letos se jim podařilo přichystat jedinečnou akci, na kterou se vypravily tisíce lidí nejen z okolí, ale i ze vzdálenějších míst kraje. Výstava má totiž skvělé renomé.
V častolovické sokolovně bylo k vidění opravdu hodně. Řemeslníci předvedli své umění. Oči příchozích potěšila práce skláře, ale také krajkářek. Zdobily se perníčky, vytvářely krásné dekorace z drátků, ale i květin.

Právě rostliny hrají na výstavě hlavní roli. Nejenže si je mohou příchozí zakoupit, ale mohou se inspirovat krásnými aranžemi.
Nejen děti potěšily živé symboly jara – ovečky a zajíčci. A výstava přinesla mnohem více – například soutěž o nejlepší kolekci kraslic. V ní se sešlo 29 kolekcí. Hlasovacích žetonů bylo odevzdáno 1523. Zvítězila Oldřiška Myšáková z Tutlek, na druhém místě se umístila Marta Rambousková z Častolovic a třetí skončila Eva Kovářová ze Záměle.

Celkem na výstavu dorazilo kolem šesti tisíc lidí. „Výstava zdařila, počasí nám však nepřálo, v neděli skoro mrzlo," řekl za organizátory zahrádkář Josef Helmich.
Pořadatelé děkují všem, kteří se více či méně přičinili o zdárný průběh výstavy – tedy vystavitelům, kteří zapůjčili exponáty, i prodejcům, kteří v mrazivém počasí strávili tři dny.