Veškeré obavy z něho však spadly po úterním koncertě. „Rád budu pomáhat a jsem šťastný, že jsem předsednictví předal do dobrých rukou," doslova zářil bývalý předseda. Co bylo příčinou jeho štěstí?

Opočenská beseda je organizátorem cyklu Opočno hudební. Její „omlazená sestava" v čele s novou předsedkyní Petrou Flígrovou připravila v úterý 24. března svůj první koncert. Dopadl na výbornou, dá se říci, že mládí přesvědčilo o tom, že umí. A to na všech stranách. Symfonický orchestr studentů Konzervatoře Pardubice, v němž někteří ještě nedosáhli „osmnáctky", zahájil koncert překrásnými Dvořákovými legendami.

Poté zazněl Haydn a s ním nastoupil violoncellista Václav Petr. Pětadvacetiletý student Hudební fakulty AMU v Praze je nejmladším koncertním mistrem České filharmonie a každý, kdo ho v Opočně slyšel hrát, pochopil, že si tento post plně zaslouží. „Projev dokonalý po všech stránkách, nádherný a znělý tón, hraje naprosto geniálně, má před sebou velkou budoucnost," shodli se přítomní hudebníci.

Druhá polovina koncertu patřila Dvořákově Symfonii č. 8 zvané Anglická. Technicky bravurní, emotivní, nabitá energií.
Taková byla symfonie v provedení mladých studentů. Voláním bravo a bouřlivým potleskem vestoje si diváci vyžádali přídavek. Nadšení a radost, takové byly závěrečné okamžiky zahajovacího koncertu cyklu Opočno hudební, který se konal s podporou města Opočna a Nadace Český hudební fond.

Dana Marková