Jedná se o pátý ročník zábavného závodu, kdy se po vodní hladině prohánějí soutěžící na roztodivných plavidlech v převlecích, které svoji originalitou nechávají rozum stát.

Akci každoročně pořádá místní občanské sdružení ProPřepychy. Závod odstartuje v sobotu ve 14 hodin. Ti, kdo chtějí zažít netradiční plavbu, mají tento víkend jedinečnou možnost. Závodí se na vlastnoručně vyrobených či upravených plavidlech s vlastním nebo přírodním ekologickým pohonem (pádla, tyče, plachty či solární panely).

Plavbu hodnotí porota a také diváci, kteří rozhodují o ceně sympatie. Porotci hodnotí nejen čas, ale také originalitu a design plavidla a samotných závodníků. O vítězi však rozhodne hlavně to, jak je kreativní a jakým způsobem dokáže bavit přihlížející.

Vítěz závodu se může těšit na putovní pohár O přepyšské kormidlo. První tři závodníci získají zajímavé a hodnotné ceny. Tato akce vznikla v Přepychách hlavně pro zábavu. Organizátoři tak slibují: „Pro všechny závodníky bude v cíli plavby připraveno občerstvení námořnickým rumem, pro mladistvé plnotučné mléko. Všichni účastníci získají účastnický diplom." Tak neváhejte a běžte závodit.