Účastníky akce, která se koná až do soboty 13. října, čekají v dalších dnech tři lovy za pomoci dravců ve třech desítkách honiteb na východě Čech. Informoval o tom předseda sokolnického klubu Petr Zvolánek.

"Výstava v zámeckém letohrádku přibližuje na informačních panelech historii našeho klubu, úspěšné odchovy, péči o dravce ve volné přírodě či využití dravců při ochraně letišť," řekl Zvolánek. Hlavní program setkání sokolníků odstartuje ve čtvrtek dopoledne tradičním nástupem sokolníků. "Očekáváme přibližně tři stovky sokolníků a příznivců sokolnictví, přes 100 jich určitě dorazí i se svými dravci," řekl Zvolánek. V Opočně budou zastoupeni jestřábi, sokolovití dravci či orli. Na sobotní dopoledne připravují sokolníci nedaleko od Opočna v blízkosti tamní mlékárny ukázku lovu pro veřejnost.

Klub sokolníků Českomoravské myslivecké jednoty sdružuje přes 450 členů. "V posledních letech sledujeme vzrůstající zájem o sokolnictví, a to přesto, že v klubu nechceme nějaký mohutný nárůst počtu členů, ale spíše máme zájem o lidi, kteří nechtějí s dravci jen lovit, ale jsou jim připraveni nabídnout také dobré podmínky a starat se o ně i ve volné přírodě," řekl Zvolánek.

Od roku 1991 je Klub sokolníků ČMMJ členem mezinárodní sokolnické asociace, která sdružuje kluby ze 40 zemí a více než 12.500 sokolníků.