Nejmladšímu účastníkovi mezinárodní akce členů filmových klubů je rok a půl.

„O letošní ročník je mimořádný zájem a v současnosti máme již zaplněnou kapacitu. Přihlásily se dvě stovky členů filmových klubů, a to nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska. Nejmladšímu účastníkovi je rok a půl, naopak nejstaršímu osmdesát let. Přijedou i věrní návštěvníci, kteří nechyběli na žádném z ročníků jako například Jaroslav Mužíček z Nové Paky,“ komentoval prezentaci hlavní organizátor Jan Tydlitát.

Zájemci se mohou těšit na Mariána Labudu již dnes, protože v Rychnově nad Kněžnou pobude všechny tři dny. „Ze všech ročníků Filmového smíchu zde zůstali po celou dobu jen Bolek Polívka a Václav Vorlíček. Marián Labuda bude třetím,“ zavzpomínal.

Kromě nejznámějších filmů publikum uvidí i snímky, které u nás doposud nebyly veřejně promítány. „Počet filmů je rozdělěn asi na polovinu českých a slovenských. Za zmínku jistě stojí zatím poslední dílo, a to Zima kúzelnikov, která se bude promítat v sobotu. Ve stejný den se mohou návštěvníci těšit i na besedu s hosty a autogramiádu, která začíná v 15,40 hodin,“ dodal Jan Tydlitát.