Bezpochyby nejsilnějším lákadlem byli protřelí mazáci S.P.S., na jejichž „Pro mě jseš chuligán/ Pro mě jseš na odpis“ zkrátka nelze zapomenout. Pravděpodobně ani sami mistři netuší, jaké síly jejich legenda dorostla – na Slovensku existuje seskupení S.P.S. Revival, sestavené z mladičkých punkerů.

Umělci zblízka i zdaleka

Zábava byla ovšem zahájena už od počátku, kdy spustili s vervou své písně s pijáckými motivy A.P.L.H. z Letohradu. Nadaná zpěvačka nenechala nikoho na pochybách o tom, že by ženy a punk nešly dohromady, a to i díky temně podbarvenému hlasovému fondu. Ani ostatní kapely z punkového „jídelníčku“ nebyly za zmíněnými kolegy pozadu – po A.P.L.H. zazvučeli hoši z Uherského Hradiště a kromě vyprávění o dobrém víně přednesli ukázkový ska punk pod hlavičkou kapely Bessar Unggas. Opět se potvrdilo, že dechové nástroje tvrdé hudbě silně sluší. Posledním bonbonkem Hajcukova šestnáctého nášupu byli Exorcizphobia, tresh metal z Trutnova.

Příště na shledanou

Zkrátka pořadatelský Hajcukův tým se opět vyznamenal. Všichni zúčastnění se mohou těšit na další setkání s pořádnou muzikou, chystané na prosinec. „Hajcukův klan oslaví své páté narozeniny, a to 12. prosince ve Slatině nad Zdobnicí,“ srdečně zve všechny přátele i známé Ruben. Na pořadu večera budou Anyway, Nil, Benjaming Band a Dead Popes Company.