Za přispění Nadace Český hudební fond a ve spolupráci s Opočenskou besedou vystoupí v neděli 2. listopadu v Kodymově národním domě další dvě mimořádné hudební osobnosti. U jednoho klavíru se setkají otec a syn, tedy Ivan Klánský a Lukáš Klánský.

Nelze pochybovat, že příznivce vážné hudby čeká v Opočně mimořádný zážitek, protože koncerty klavíristů Klánských jsou pro svou ukázkovou souhru, radostnou atmosféru a úhozovou kultivovanost zcela unikátním zážitkem. Mnohaleté zkušenosti světově uznávaného klavíristy Ivana Klánského doplněné mladým elánem jeho syna Lukáše Klánského nadchly mnohé diváky a festivalové publikum v Opočně jistě nebude tvořit výjimku.

Na programu koncertu je kompletní provedení Slovanských tanců Antonína Dvořáka, které stály na počátku skladatelovy mezinárodní slávy. Přestože většina posluchačů zná Slovanské tance v orchestrální podobě, napsal Dvořák všech šestnáct tanců původně pro klavír na čtyři ruce a teprve později je zpracoval také do orchestrální podoby.

V souvislosti s Antonínem Dvořákem si připomeňme, že právě tento skladatel je jedním z těch, které si připomíná Rok české hudby 2014, neboť letos 1. května uplynulo 110 let ode dne, kdy světově uznávaný autor zemřel.
Další zajímavé informace se dočtete v rozhovoru, který poskytl vynikající mladý klavírista Lukáš Klánský Deníku jen pár dní před koncertem v Opočně.

Dana Ehlová