Ve své třetině je velmi úspěšné turné Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové. Den co den se nám kluci alespoň krátce ozývají z místa, kde právě pobývají, zpívají a sbírají cestovatelské zkušenosti. Tentokrát se s námi podělili o další zážitky z Toronta.

Více informací o kanadském turné Českého chlapeckého sboru najdete na webových stránkách www.ceskychlapeckysbor.cz, další fotografie ve fotogalerii na našem webu www.hradecky.denik.cz/turne.

Čtvrtek 24. listopadu

Dnešní den byl opět bohatý na hudební i cestovatelské zážitky. Ale vezměme to hezky popořadě. Ráno jsme se po časné snídani přesunuli do torontské hudební školy Loretto Abbey, kde nás čekaly dva koncerty a krátký workshop pro místní studentky. „Bylo to něco mimořádného a jsem si jistý, že pro naše studentky to byl nezapomenutelný zážitek na celý život,” řekl hudebník a sbormistr Steve Handrigen. Na obou vystoupeních jsme si skutečně připadali jako opravdové hvězdy, po každé skladbě nás čekal obrovský potlesk doprovázený křikem fanynek, a v samém závěru také bouřlivé ovace vestoje.

Po vynikajícím obědě jsme se již vrhli na cestovatelské zážitky. Naše první kroky směřovaly k asi největší a nejnavštěvovanější turistické atrakci v Torontu, známé CN Tower. Tato televizní a vyhlídková věž je druhou největší volně stojící stavbou na světě s vyhlídkovou terasou ve výšce 447 metrů. V jedné části observatoře se navíc nachází prosklená podlaha, jejíž pevnost jsme zkrátka museli otestovat. A i když je věž stará 36 let, můžeme konstatovat, že podlaha drží.

Ještě než jsme se přesunuli do hotelu Hilton Garden Inn nedaleko torontského letiště, zastavili jsme se na chvíli v Baťově muzeu obuvi. Exhibice vzdává hold nejenom známé české obuvnické rodině, ale zároveň navazuje na rozsáhlou sbírku bot z celého světa, kterou založila manželka Tomáše Bati, paní Sonja Baťová. Zítra nás čeká koncert v nejprestižnější koncertní síni našeho turné v Mississauze, proto jdeme brzy na kutě, abychom mohli načerpat co nejvíce sil. Zdravíme domů.