Rychnovský flétnový soubor ZUŠ Sarabanda zvítězil pošesté ve své kategorii (dechových orchestrů ZUŠ do 16 let) v rozhlasové a televizní soutěži mladých souborů a orchestrů, vyhlášené Českým rozhlasem a Českou televizí, Concerto Bohemia 2010.

Letos se koná XIX. ročník této soutěže. Vítězové si zahrají 13. listopadu 2010 ve Velkém sále Paláce Žofín na koncertě, který přenáší Český rozhlas a v záznamu později vysílá Česká televize.

„Je to sezona snů,“ zopakoval pro Deník umělecký vedoucí souboru Martin Šeda. Proč? Se svými flétnisty se nedávno zúčastnil festivalu v Srbsku, z ruského Jekatěrinburgu z tvrdé asijské konkurence se mladí hudebníci pod jeho vedením vrátili na jaře jako laureáti.

Tento rok zahájila Sarabanda koncerty v Itálii, především v Benátkách, Mekce interpretů staré hudby.

K dalším úspěchům mladých rychnovských flétnistů patří letošní vítězství v krajském kole soutěže ZUŠ v komorní hře, kde Sarabanda dostala absolutní známku od všech porotců, a následné vítězství v celonárodním kole v Liberci. Sarabanda se zároveň zúčastnila koncertního výjezdu po Českém ráji a severu republiky.

(zen)