Jedenáctý ročník Rychnovského šachového festivalu pokračuje. Včera si vyznavači královské hry zahráli bleskovku v sále rychnovské Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy, v podvečer poseděli v pivovarském šenku a zítra rozehrají otevřený bleskový turnaj na návsi v Šachově u Borohrádku.
„Festival pokračuje podle harmonogramu. Malou změnou a zároveň příjemným překvapením je účast nejstaršího závodníka Mezinárodního mistrovství seniorů Dimitrije Mathony z Přerova v hlavní soutěži. Původně měl hrát v kategorii nad osmdesát let, kde nebylo tolik soupeřů, ale on se rozhodl pro hlavní nejpočetnější skupinu,“ komentoval soutěž ředitel festivalu Jiří Daniel a prozradil, že po druhém kole turnaje se dvaaosmdesátiletý Přerovák usadil na druhém místě v celkovém pořadí.

Šachové legendy ze čtyř zemí, které letos přijely na mezinárodní turnaj, zítra podpoří i regionální projekt, dotovaný z fondů EU. „Pod širým nebem na návsi Šachova totiž odehrají otevřený bleskový turnaj O cenu starosty města Borohrádku. Zahájí tak realizaci projektu Revitalizace a regenerace centra Šachova za více než tři a půl milionu korun,“ vysvětlil Jiří Daniel, který je zároveň oblastním ředitelem Krajské hospodářské komory, jež projekt zpracovala.