Podobnými slogany lákal na první ročník sobotního festiválku kapel nejen z regionu na Starém náměstí moderátor akce, kterou připravilo občanské sdružení Rychnováci.

Jeho členové jsou přesvědčeni, že kultruní programy jsou v Rychnově rozděleny do dvou pólů, na jedné straně na diskotéky a house party, na druhé na osvědčené divadelní a hudební festivaly. Chtějí proto nabízet program uprostřed, pro střední generaci, ostatní však nevyjímaje. Pozvali proto například swingový Podorlický lázeňský orchestr z Vamberku, ale třeba i sbor z nedaleké polské Jaszkovy Gury, VaŤák – Kabát Revival, Hydru a další kapely. Zábavu dětem pořadatelé přichystali v nafukovacím hradu a na trenažeru připomínajícím býka. Na akci se neplatilo vstupné.

„Je zima. Jinak je to celkem pěkné. Žádný ale neví, co tady bude dál za program. Zjistil jsem pouze, že se tady budou střídat nějaké kapely. Chtěl bych vědět něco podrobnějšího. Na plakátech jsem si přečetl pouze o nějakém pomeranči. Jinak je dobrá i ta zábava pro děti,“ sledoval dění na náměstí v chladném odpoledni Stanislav Piskora.

„Bohatost společenského a kulturního života města zajistit spoluprací na pořádání divadelních představení, koncertů, výstav, soutěží, tanečních zábav a plesů i jiných kulturně společenských akcí,“ představuje sdružení záměry na svých internetových stránkách, kde chce v budoucnu také prezentovat svoje akce. Zdeněk Oberreiter za sdružení přiznává, že v této oblasti mají ještě rezervy a na webu sdružení a v informování o svých programech musí zapracovat.