V pátek se do víru zábavy ponoříme již v 16 hodin, kdy na Poláčkově náměstí zahájí jarmark kapela Klapeto z Moravy, těšit se můžeme také na žonglérské vystoupení a odpolední program okoření také ukázkami střelných a palných zbraní skupina historického šermu Flamberk.

V 18.40 hodin budou návštěvníci na nádvoří rychnovského zámku svědky představení Dívčí válka od Františka Ringo Čecha v nastudování divadla OKKO. Do pátečního programu je na 20. hodinu zařazena pohádka O Červené karkulce a také šermířské vystoupení Cesta meče. Půvabné tanečnice souboru Ambrosia předvedou tance z období třicetileté války.

Finále pátečního večera bude patřit ohňové show a kapele Klapeto. V areálu zámku se můžete v pátek těšit na večerní prohlídky s oživlými obrazy, a to od 18.30, 19.15, 20.30, 21.15, 20 a 22.45 hodin.

Do programové nabídky jsou zařazeny i tvůrčí dílny, městem se bude toulat po oba dny postava Zilvara z románu spisovatele Karla Poláčka, s nímž budete moci zažít poslední prázdninovou prohlídku městem.

Také v sobotu 27. srpna na návštěvníky čekají šermířská zápolení, historický tanec i pohádky či noční ohňová show. Po oba dny bude na Poláčkově náměstí bohatá nabídka stánků s rozmanitými výrobky, některé řemeslníky budete moci pozorovat přímo při práci. Milovníky dobrého jídla a pití zveme do stánků se specialitami české i moravské kuchyně. Věříme, že prožijeme společně dny plné pohody a dobré zábavy.

Navíc s Rychnovským deníkem můžete vyhrát šest vstupenek. Tak neváhejte a zapojte se do soutěže uvedené níže!

(mo)