Lydie Skalická z programového oddělení společnosti Kultura Rychnov nad Kněžnou k tomu poznamenala: „Do tohoto projektu jsme se zapojili v roce 2010, kdy jsme pořádali tak 6 koncertů během roku. Ale až letos jsme se rozhodli, že zkusíme každý měsíc jeden koncert a návštěvníkům nabídneme i možnost zakoupit si permanentku na všechny jazzové akce.

Jednou měsíčně (od ledna do května) bude malý sál Pelclova divadla patřit českým i zahraničním jazzovým muzikantům a seskupením. V Rychnově nad kněžnou postupně vystoupí polské Rafal Sarnecki Trio (16.1.),  Gabriela Kolčavová Trio (19.2.), Urban Trio (20.3.), dále uskupení UP! (24.4.) a Júlia Karosi Quartet (9.5.).

Agentura Art Brno, která stojí za projektem Jazz do regionů, proklamuje, že „sází na  dobrou znalost lokální klubové scény a především výraznou dramaturgii, přinášející do regionů nezpochybnitelnou hudební kvalitu."

Jazz do regionů se tak mimo jiné snaží koordinovat a propojovat lokální jazzové aktivity v regionálních kulturních centrech České a Slovenské republiky.

Program akce

16. ledna – Rafal Sarnecki Trio
19. února – Gabriela Kolčavová Trio
20. března – Urban Trio
24. dubna – hudební uskupení UP!
9. května – Júlia Karosi Quartet