Otevírací dobaMuzeum je otevřeno každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin
Ceny vstupného
Expozice:
Plné 60 Kč, snížené 40 Kč
Program:
Plné 40 Kč, snížené 30 Kč

Jedním z nich je i rokytnická Sýpka, spadající pod Muzeum a galerii Orlických hor. Budova muzea je unikátní tím, že se jedná o původní objekt z poloviny 19. století. Původní dřevěné materiály se zde tak snoubí s novými, jako jsou sklo a ocel. Sýpka ale není pouze architektonickou lahůdkou, nabízí návštěvníkům i bohatý program.

Již v červenci měli v Rokytnici napilno s výstavou oslavující 100 let československých legií. „Výstava měla velký úspěch, vidělo ji na 1500 lidí. Měli jsme však zapůjčenu pouze část věnující se Čechoslovákům na ruské frontě, takže bychom se k výstavě v budoucnu rádi vrátili," říká kurátor muzea Tomáš Zelenka.
Ani s blížícím se podzimem však v Sýpce nezahálejí.

Připraveno je několik jednorázových akcí, počínaje přednáškou o životě za dob sv. Václava, která se uskuteční v den výročí jeho úmrtí, tedy 28. září. „Na začátek října připravujeme akci zabývající se včelařstvím a dále také pozorování Měsíce, ve spolupráci s lidmi z hvězdárny. Termín zatím není určen," doplňuje Tomáš Zelenka.

Kromě nadcházejících akcí však mohou návštěvníci zavítat i do stávající expozice muzea, nesoucí název Přírodou za řemesly Orlických hor. Díky použití audiovizuální techniky se stává výstava nevšedním zážitkem, který ještě podtrhuje přítomnost unikátního třípatrového modelu lesního biotopu.⋌(mv)