Letošní ročník festivalu se koná v termínu 3. - 5. 7. 2008 a jeho organizátoři představí návštěvníkům jako hlavní hvězdy festivalu kapely The Offspring, Kaiser Chiefs a Massive Attack.

První den festivalu vystoupí hvězdy britské hudební scény Kaiser Chiefs, kteří přijedou po fenomenálním úspěchu jejich druhé desky ”Yours Truly, Angry Mob” (2007). Singl "Ruby" se dostal až na samotný vrchol britské hitparády a stal se z něj celosvětový hit. Skupina Kaiser Chiefs bude v létě 2008 vystupovat jako první headliner největších a nejprestižnějších evropských festivalů: Rock Werchter, Isle of Wight Festival, Roskilde, Southside, Hurricane a mezi nimi i na Rock for People.

V pátek 4. července přivítá festival jednu z nejžádanějších koncertních skupin současnosti The Offspring. A ač se to zdá neuvěřitelné, existují již přes dvacet let. V současné době jsou ve studiu, kde pracují na v pořadí osmém studiovém albu, k jehož vydání mělo dojít 10. června.

Poslední den festivalu (5. 7. 2008) vystoupí v Hradci Králové trip-hopová legenda z Bristolu - Massive Attack. Masive Attack napsali významnou kapitolu do dějin moderního popu. Precizní nahrávky, špičkový zvuk a osobitá atmosféra jejich hudby je vždy řadili k hudebním průkopníkům. Na jejich odkaz nedá dopustit nejen celá trip-hopová scéna, ale i hvězdy jako Madonna.

Mezi další zahraniční hudební lahůdky patří například Enter Shikari, Black Mountain, Donots, Flogging Molly, H2O, Holy Fuck, Helmet, Madball, Locos a další. Českou a slovenskou hudební scénu bude reprezentovat například Kabát, Aneta Langerová, Divokej Bill, David Koller, Kryštof, Wohnout, Xavier Baumaxa, Tři sestry, Horkýže slíže a mnoho dalších. Úplnou novinkou bude letos programové zařazení filmového festivalu Music on Film – Film on Music a hudebně-divadelního

Otevírací doby areálu

Středa 2.7. 2008 večírek pro nedočkavé
15:00 – 03:00 otevřeno pro lidi
pouze stan 16:00-1:50, otevřená omezená část areálu

Čtvrtek 3.7. 2008 první festivalový den
11:00 – 02:30 otevřeno pro lidi
velká podia první kapela 13:15 a poslední do 0:00 (malá podia od 12:00 do 1:30)

Pátek 4.7. 2008 druhý festivalový den
10:00 – 03:00 otevřeno pro lidi
velká podia první kapela 13:15 a poslední do 0:45 (malá podia do 11:00 do 1:50)

Sobota 5.7. 2008 třetí festivalový den
10:00 – 04:00 otevřeno pro lidi
velká podia první kapela 13:15 a poslední do 0:00 (malá podia od 11:00 do 3:00)

Bezpečnostní služba

Bezpečnostní služba slouží k ochraně návštěvníků a ke střežení areálu festivalu. Pracovníci bezpečnostní služby jsou jednotně oblečeni a jasně označeni. Při jakémkoli problému s pracovníky bezpečnostní služby prosím kontaktujte pořadatele.
Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je nutné dodržovat pokyny pořadatelů a bezpečnostní služby. O bezpečnost mimo areál festivalu se stará Městská policie a Policie ČR.
Mezi pravomoci bezpečnostní služby patří mimo jiné následující činnosti: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč. namátkových kontrol; osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů); vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či nepoškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, neautorizovaní prodejci a prodejci porušující smlouvu o prodeji, dealeři jakýchkoliv drog apod.); zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, pomoc handicapovaným návštěvníkům při vstupu do bariérových prostor, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Doprava - Autem

Pokud zvolíte k dopravě na festival Rock for People vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. S Prahou tuto metropoli východních Čech spojuje nově vybudovaná dálnice D11. Od konce D11 před Hradcem jeďte přes Libišany, Březhrad a Svobodné Dvory stále dle značení na Náchod, Wroclaw a popřípadě Ostravu, poté na kruhovém objezdu odbočte doprava směrem na centrum a dostaňte se až na hradecký městský okruh. Letiště Věkoše leží na severním okraji Hradce Králové, z okruhu se k němu dostanete nejlépe z křižovatky u obchodního domu OBI. Pro elektronikou vybavené cestovatele dodáváme souřadnice:
50° 15' 11.99"N, 15° 50' 42.99"E
Na místě je možno zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které je střeženo festivalovou ochrankou. Za věci uložené nebo odložené v autě neručíme. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se možným komplikacím. Doprava v blízkosti areálu bude omezena, sledujte proto prosím místní značení.
Ceny za parkování na celou dobu festivalu jsou následující (stejné pro jeden den i celou dobu trvání festivalu):
Osobní auto do 3,5 t - 150,- CZK
Dodávka nad 3,5 t - 500,- CZK
Autobus - 2000,- CZK

Doprava – vlakem

Zdaleka nejpříhodnějším způsobem přepravy na festival je vlak, protože Hradec Králové leží na hlavní rychlíkové trati číslo 020, která spojuje Prahu a Choceň. Cesta vlakem z Prahy trvá 1 h a 40 minut, vlaky odjíždějí z Masarykova nádraží, Hlavního nádraží a z Holešovic. Přes den jezdí mezi Prahou a Hradcem Králové vždy alespoň jeden vlak za hodinu. Hradec Králové má i spojení s dalšími místy v České republice, a to prostřednictvím tratí číslo 031 a 041.
České dráhy navíc v době festivalu vypravují i posilové spoje.

Doprava – autobusem

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky. Autobusové nádraží je hned vedle vlakového - právě odsud budou odjíždět speciální linky k Festival Parku.

Autobusová kyvadlová doprava (nádraží ČD<->areál)

Kyvadlová doprava bude v provozu již od středy 2. července a bude vás tedy vozit i na večírek. První středeční spoj vyjede v 15:00. Poslední spoje pak pojedou v neděli v poledne. Kyvadlová doprava pojede z prostoru okolo nádraží ČD.

DEN, ČAS
Interval (v min.)


středa 2.7.2008

15:00 - 20:00 20

čtvrtek 3.7.2008
11:00 - 17:00 15
17:00 - 19:00 20
19:00 - 21:00 30

pátek 4.7.2008

00:30 - 02:00 30
11:00 - 17:00 15
17:00 - 20:00 30

sobota 5.7.2008
00:30 - 02:00 30
12:00 - 19:00 30

neděle 6.7.2008

00:00 - 02:30 30
09:00 - 12:00 20

Fotografování, natáčení a nahrávání

Jako pořadatelé festivalu jsme smluvně vázaní k tomu, že hudební a jiná vystoupení nebudou žádným způsobem zaznamenávána profesionální záznamovou technikou. Do areálu tedy není dovoleno vnášet profesionální fotoaparáty, kamery a audio nahrávací zařízení. U vchodu i na jiných místech jsou diváci podrobeni kontrole bezpečnostní služby, která je povinna nevpustit do areálu žádné osoby s výše uvedenými zařízeními. Posouzení, zda-li dané zařízení patří mezi „profesionální“, náleží výhradně bezpečnostní službě. Všem divákům tedy doporučujeme, aby fotoaparáty, kamery a nahrávací zařízení všeho druhu nechali raději doma a snažili se festival raději prožít na vlastní kůži než zaznamenat.

Potvrzení interpreti

KAISER CHIEFS /GB/
THE OFFSPRING /US/
MASSIVE ATTACK /GB/

BLACK MOUNTAIN /CA/
DEMENTED ARE GO /GB/
DJ SCRATCHY /GB/
DONOTS /DE/
DREADZONE /GB/
ENTER SHIKARI /GB/
EMPYR /FR/
FLOGGING MOLLY /US/
HAPPYSAD /PL/
H2O /US/
HELMET /USA/
HOLY FUCK /CA/
HOPES DIE LAST /IT/
INDIOS BRAVOS /PL/
INVASIVES /CA/
iO /DE/
KARRAS /DE/
KISSMET /GB/
LA KINKY BEAT /ES/
LOCOS /ES/
LOS DE ABAJO /MX/
MADBALL /USA/
MONTREAL /DE/
N.O.H.A. /DE/
NOMAD SOUNDSYSTEM /NL/
OUTVILE /UA/
PANTEON ROCOCÓ /MX/
PARK AVENUE /IT/
SETH LAKEMAN /GB/
SKOP /DE/
THE GHOST /FO/
TREMORE /FR/
VNV NATION /IE+GB/
WATCHA CLAN /FR/
ZULU 9:30 /ES/

100°C
ANETA LANGEROVÁ
ANNA K
ANOTHER WAY
ATARI TERROR
BÁRA ZEMANOVÁ
BENEDIKTA
BIKINI
BLUE EFFECT
BUNDY TAD
CLOU
COCOTTE MINUTE
ČANKIŠOU
DARK GAMBALLE
DAVID KOLLER
DIVOKEJ BILL
E!E
EGGNOISE
ELECTRIK MANN
FOURTH FACE
FAST FOOD ORCHESTRA
FRU FRU
GANG ALA BASTA
GIPSY.CZ
HC3
HORKÝŽE SLÍŽE /SK/
IMODIUM
KABÁT
KHOIBA
KOA
KRYŠTOF
LANDMINE SPRING
LAVAGANCE /SK/
LETY MIMO
LE PNEUMATIQ
LIGUÉRE!
MARADONA JAZZ
MEDVĚD 009
MIG 21
MY MUSIC
NO GRAVITY
NUCK CHORRIS GANG
PARA /SK/
PAVOL HAMEL /SK/ & RADIM HLADÍK
POST IT
PRIESSNITZ
PROHRÁLA V KARTÁCH
PSÍ VOJÁCI
RATTLE BUCKET
RYBIČKY 48
SKYLINE
SOUTHPAW
STATUS PRAESENTS
STO ZVÍŘAT
SUNFLOWER CARAVAN
SUNSHINE
TATA BOJS
TEMPERAMENTO
THE AIRBAGS
THE TAP TAP
THE CHANCERS
THE PROSTITUTES
TLESKAČ
TŘI SESTRY + JAROSLAV UHLÍŘ
UDG
UNITED FLAVOUR
UŽ JSME DOMA
VLADIMÍR MIŠÍK & ETC & hosté
VLADIVOJNA LA CHIA & BANANA
VYPSANÁ FIXA
WOHNOUT
X CORE
XINDL X
XAVIER BAUMAXA & hnědé smyčce
ZNOUZECTNOST
ŽLUTÝ PES
ZVA 12-28

Informační stánek

V nepřetržitém provozu bude na festivalu informační stánek, kde se budou diváci dozvídat aktuální informace o programu, o službách v areálu i o odjezdech a příjezdech dopravních spojů z Hradce Králové. Sem se mohou návštěvníci obracet s jakýmikoli dotazy, otevřena tu bude také festivalová pobočka Ztrát a nálezů. Dobrou tradicí se na Rock for People stala kromě úschovny zavazadel také úschovna kol.

Zdroj: http://www.rockforpeople.cz

Foto z RFP 07/Jan Jelínek a david Taneček, Hradecký deník