Připravený program byl věnovaný jedné z největších legend světové hudby – skupině Queen. Kromě parádního vystoupení byl dalším zážitkem Peter Freestone, dlouholetý osobní komorník a přítel Freddie Mercuryho, jenž přijel do Týniště povyprávět a zavzpomínat.

„Podle názoru diváků to byla obrovská show, třeba podle reakcí na Facebooku vychvalovali i světelnou aparaturu, připadali si prý skoro jako na živých Queenech. Vynikající bylo i vystoupení Petera Freestona, jenž byl sám z návštěvy Týniště nadšený. Lidé se ho vyptávali a reagovali,“ zhodnotil páteční večer ředitel Kulturního centra v Týništi Libor Stolín.

Uspořádat takový velkolepý večer bylo organizačně náročné, například světelná aparatura se v pátek stavěla od rána až skoro do šesti hodin odpoledne.
Efekty v hodnotě jednoho a půl milionu však byly pro diváky zážitkem. Řediteli Stolínovi se definitivně ulevilo až při poslední skladbě kapely Queenie. „Vše se nakonec podařilo tak, jak jsme si představovali. Jsem hlavně rád, že jsme to ustáli s elektřinou,“ doplnil.