Krátce po druhé hodině byl sál zaplněn zcela (cca 250 lidmi) a příjemné překvapení z tak hojné účasti publika vyjádřil i starosta města. Dle jeho slov se Družba takhle zaplnila naposledy v roce 1989.

Odpoledne nabité písničkami nejen lidovými zahájila skupina s příznačným názvem pro místo konání, a sice Vichr Orlických hor, jejichž členové jsou z Kunvaldu, Letohradu a Mistrovic.

A poté „už to jelo". Harmonikáři, heligonkáři a jejich hudební doprovody z rozličných míst – Horní Třešňovec, Dlouhá Třebová, Horní Sloupnice, Jablonné nad Orlicí, Čermná nad Orlicí, Plchůvky, Horní Čermná, Letohrad, Kostelec nad Orlicí, Pardubice, Čestice, Vamberk, Podlesí u Chocně, Veliny, Holice, Chvojenec, Újezd u Chocně, Červená Voda, Javornice, Sruby u Chocně, Brteč, Luže, Žamberk, Srch u Pardubic, Pastviny a dokonce se objevil i jeden místní.

Nejvzdálenější účastníci pak přijeli od Roudnice nad Labem, Kroměříže a Žďáru nad Sázavou. Celé odpoledne svým komentářem provázel pan Pavel Kopecký z Pardubic, který se pro tento den proměnil v přednostu stanice a´la Vlasta Burian.

Každý z účastníků zahrál v průměru tři písničky a jelikož muzikantů přijelo víc, než se původně očekávalo (a což bylo pochopitelně jen dobře – z původních 18 ohlášených čísel jich ve výsledku bylo 27, což čítalo celkem na 40 muzikantů), končilo se krátce před devatenáctou hodinou.

Tedy to končila ta oficiální část programu. Poté se ti nejnadšenější muzikanti přesunuli postupně z předsálí do restaurace, kde se díky zaplněnému lokálu pokračovalo na lidovou notu do pozdních nočních hodin.   Lucie Grunclová