Navodit správnou velikonoční atmosféru lze prostřednictvím víkendových výstav. Sváteční náladu můžete zažít například v Záměli. Zde ve starém mlýně přichystali místní zahrádkáři společně se včelaři tradiční velikonoční výstavu. V sobotu i v neděli můžete od 9 do 17 hodin vidět jarní dekorace, ukázku zdobení kraslic či pletení pomlázek. Budete mít možnost zakoupit si vybrané druhy dekorací, pomlázky nebo jarní květiny.

Velikonoční výstavu na sobotu i neděli přichystala také základní škola v Opočně. Na Trčkovo náměstí můžete vyrazit po oba dny od 9 do 11 a pak od 14 do 16 hodin.

Na jaro se velmi těší také v rychnovském pivovaru. Dnešek je na jeho nádvoří ve znamení vítaní jara. Tradiční akce se koná od rána, kromě speciálně uvařeného Habrováka na velikonoční svátky, můžete již od 10 hodin ochutnat také čtrnáctistupňového tmavého Kvardiana. Budete zde moci okusit nejenom zlatavý mok, ale také zabíjačkové dobroty a kotlíkový guláš. V jeho vaření se dokonce bude také soutěžit.

V rychnovském pivovaru si najdou zábavu také děti, pro ně je připraven, pokud počasí dovolí, speciální dětský koutek. Tak neváhejte a oslavte tento víkend příchod jara a velikonočních svátků.