Tři „giga“

Autor na průvodci dennodenně pracuje, a tak stále nachází nové a nové střípky z historie Rychnova nad Kněžnou. Tištěná stotřistránková publikace „Kněženskorychnovský průvodce a čtení o Rychnově“ vyšla loni a je zkrácenou verzí obsahově nejbohatší varianty průvodce na DVD, které má téměř 3 GB. Ta proto zůstává základním a současně obsahově nejbohatším zpracováním průvodce. Autorovi je 71 let a jeho oborem nebyly počítače.

O Hrabalovi

Josef Krám vystoupil nedávno na výstavišti v Lysé nad Labem, kde se uskutečnil 8. ročník společné výstavy obcí, měst, mikroregionů a podnikatelů Regiony České republiky. Na seminář se sem sjely i čtyři desítky kronikářů obcí a měst z celé republiky.

„Byl jsem tam pozván, abych předvedl svoje DVD, o němž si zde získali pozitivní informace, a snad jsem v Lysé nad Labem neudělal ostudu,“ říká s úsměvem Josef Krám a dodává: „Z onoho multimediálního DVD jsem uvedl mj. textové a obrazové dokumenty i o prapředcích Bohumila Hrabala u nás v Rychnově. Přítomné, kteří byli velmi pozorní, velice překvapilo, co jsem o Hrabalovi a jeho kořenech v rychnovském rodu Blechových vyšťoural. Oni totiž mají v nedalekém Nymburku Muzeum Bohumila Hrabala a byl tam i jeho ředitel.“

(bed)