Flétnový soubor Základní umělecké školy Sarabanda, který i na mezinárodních soutěžích sklízí jeden úspěch za druhým a účinkuje se špičkovými interprety, již brzy zahraje na nové nástroje. „Díky kvalitním dřevěným flétnám se nám otevírají další možnosti,“ prozradil umělecký vedoucí souboru Martin Šeda.

Rychnovští zastupitelé jako první na veřejném zasedání viděli nové nástroje pro Sarabandu. „Půl roku jsme vybírali tu nejlepší firmu. Některé jsou dobré na menší nástroje, větší nedělají, nebo kvalita celého sortimentu není vysoká. Nakonec jsme se rozhodli pro Yamahu, která vyrábí nástroje v jedné řadě a má přednosti v intonaci. Zakoupili jsme osmičkovou, již téměř profesionální řadu,“ upřesnil Šeda s tím, že zatím mají jen část této řady.

Jak konstatoval ředitel rychnovské ZUŠ Pavel Kovaříček, který je zároveň zastupitelem, Sarabanda dostala od města na nákup nástrojů 180 tisíc korun. „Vyrobené nástroje přišly přes ředitelství firmy v Německu, altové flétny v současnosti vyrábějí v Japonsku,“ odpověděl.

Sarabanda poděkovala zastupitelům za příspěvek a netradičně zahájila pondělní veřejné zasedání minikoncertem, zatím však ještě na flétny „z ropy“.