VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

27.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

Svitavsko - Justin Echols Quartet přiveze americký jazz

Litomyšl - Milovníci jazzu si přijdou na své v pátek. V kongresovém sále zámku v Litomyšli vystoupí americký jazzový zpěvák a pianista Justin Echols. Rodáka z Oklahoma City doprovází na turné po městech naší země trojice českých spoluhráčů Tomáš Jochman (piano), Lukáš Kytnar (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí). Koncert amerického jazzu začíná v devatenáct hodin.

Litomyšl - V Regionálním muzeu v Litomyšli je do šestadvacátého února k vidění výstava „Byli jsme skoro u všeho - 150 let pěveckého sboru Vlastimil“. Výstava mapuje působení sboru ve městě. Návštěvníci si mohou prohlédnout fotky, plakáty a další písemnosti vzniklé za celé období existence Vlastimilu. Sbor byl skoro u všeho, co se v Litomyšli za století a půl dělo.

Litomyšl/Poříčí - Pohádku Tři prasátka zahraje loutkoherec Jaroslav Jung v neděli od 14 hodin v hotelu Zlatá Hvězda na náměstí v Litomyšli a ve stejný den od 17 hodin v Poříčí v divadle. Loutkoherec zapojí do hraní děti, které si společně s prasátky také zazpívají. Navíc děti pochopí, že se lenost nevyplácí.

Chrudimsko - V Chrudimi budou vystavovat železniční modeláři

Chrudim - V Divadle Karla Pippicha v Chrudimi začne tento pátek (27. ledna) výstava železničních modelů, kolejišť a fotografií se železniční tematikou. Výstava potrvá do neděle 29. ledna, otevřeno bude vždy od 9 do 17 hodin. Stejná výstava pak pokračuje za nezměněných podmínek také od pátku 3. února do neděle 5. února.

Slatiňany - Tělocvičná jednota Sokol Slatiňany uvede v sobotu 28. ledna v 18 hodin v sokolovně známou divadelní komedii Poprask na laguně v podání divadelního souboru Sokola Toušeň (členy souboru bylo možné vidět i v Prodané nevěstě v roli komediantů). Přijďte se pobavit a zasmát do prostředí italského městečka s pořádným popraskem mezi rybáři a jejich ženami, ve které, hádka i rvačka začínají náhodou a svižně se střídají s usmířením až u soudu.

Orlickoústecko - Otužilci se v sobotu ponoří do Tiché Orlice

Choceň - Na Tiché Orlici se v sobotu poplave jedenačtyřicátý Zámecký okruh. První otužilci by se měli do vln řeky Orlice ponořit po 14. hodině. V Tiché Orlici se v Chocni plave už přes čtyřicet let, zpravidla v prosinci a v lednu. Prosincová soutěž Napříč Chocní se odehrává na toku řeky v parku Peliny, v lednu plavci absolvují Zámecký okruh na řece naproti choceňskému zámku a v přilehlém náhonu. Historie závodů, které choceňský klub otužilců jako jeden z nejstarších klubů svého druhu u nás pořádá, je spojena s řadou plavců zvučných jmen. Na startu soutěží nechyběli ani přemožitelé kanálu La Manche: František Venclovský, Jan Novák, Dana Zbořilová či Lída Jelínková.

Česká Třebová - V Ekocentru Podorlicko se v neděli uskuteční tradiční turnaj v sudoku a pexesu. Od 14 hodin ho doplní ekobazar bleší trh s ekologickým podtextem. Jeho podstatou je šetřit životní prostředí tím, že věci neskončí na skládce, ale ještě najdou další využití. Sortiment je neomezený. Prodávají se věci do domácnosti, knihy, cédéčka, DVD, hračky, sbírkové předměty a další.

Vysoké Mýto - Kromě tradičních dětských karnevalů se o víkendu uskuteční také Šmoulí mejdan v duchu oblíbených modrých postaviček. Uspořádá ho středisko volného času Mikádo v Městském klubu od půl třetí odpoledne.

Pardubicko - Velká pardubická plesová kratochvíle

Pardubice - Již tuto sobotu začíná od devatenácti hodin poprvé v prostorách Městského divadla divadelní ples, který je letos pojmenován Velká pardubická plesová kratochvíle. Návštěvníci se mohou těšit na taneční parket na jevišti, dražbu „ukradených“ koní, promenádu divadelních kostýmů a klobouků. Chybět nebude ani bohatá tombola, vyhlášení nejoblíbenějšího herce a herečky Východočeského divadla a řada překvapení to vše za doprovodu filharmoniků a skvělých kapel Uši music band a Můžete si za to sami!

Choltice - Na tradiční Československé diskošce v Music clubu Zámek Choltice na Přeloučsku se v pátek mohou zájemci těšit na netradičního hosta. Se svým přibližně čtyřicetiminutovým vystoupením se zde totiž představí šestadvacetiletý zpěvák, skladatel a pianista Marek Ztracený s kapelou. Music club Zámek Choltice bude v pátek otevřen od půl deváté hodiny večerní.

Královéhradecko - Adalbertinum pohltí slovenská atmosféra

Hradec Králové - Setkání přátel, kteří se neviděli celý rok. Litry spišské borovičky a kapustnice. Tóny cimbálové muziky či fujary. Tak by se dal definovat sedmý Česko Slovenský bál. Akce se uskuteční v sobotu od 19.30 hodin v prostorách Adalbertina. „Naši slovenští spoluobčané mají díky bálu vzpomínku na svou rodnou zemi. Rezervace na letošní akci jsem dostávala bezprostředně po loňském ročníku,“ uvedla Julia Špalková, předsedkyně Obce Slovákov Hradec Králové. České melodie k tanci zahraje hradecká skupina Galileo band. „Příjemným zpestřením bude určitě i plastická akrobace, kterou předvede mladá mongolská tanečnice. Hosty uvítá zvuk fujary, která je zapsána organizací UNESCO na seznam mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva jako jediný zástupce Slovenska,“ dodala Julia Špalková.

Hradec Králové - Děti se mohou těšit na pohádku Josefa Čapka O pejskovi a kočičce. Známý příběh jim přiblíží v hradeckém Divadle Drak v sobotu 28. ledna od šestnácti hodin. To vše v řežii Jakuba Krofty s výpravou Jany Kroftové Bačové a hudbou Jiřího Vyšohlída.

Rychnovsko - Děti prožijí rušný víkend. Utkají se o Kryštofa Kryštůvka

Rychnov nad Kněžnou - Pořádně rušný víkend prožijí děti, ale i dospělí v rychnovském domě dětí a mládeže. Nejprve se „Déčko“ rozhodlo uspořádat v sobotu od 10 hodin soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích, která je již tradicí. Avšak prostory, které má dům dětí a mládeže, by nevyhovovaly, proto se klání o Kryštofa Kryštůvka roku 2012 uskuteční ve Společenském centru. Soutěžit budou taneční páry od malých až po velké taneční páry dospělých nejen z rychnovského regionu. Zváni jsou všichni příznivci tance, kteří se mohou pokochat uměním už i těch nejmenších tanečníků. Akce potrvá až do 15 hodin. Hned další den věnují všichni v „Déčku“ těm nejmenším. Opět ve Společenském centru vypukne Velký dětský karneval. „Téma letošního roku je Cirkus a na programu bude nejen tanec a písničky, ale také hry a soutěže pro malé i velké,“ říká Andrea Kolaříková z rychnovského domu dětí a mládeže. Karneval začíná v 15 hodin a končí v 17 hodin. Stačí si tak vymyslet masku klauna, tygra či žongléra a zamířit do improvizovaného cirkusového stanu. Vítány však budou všechny masky. Vstupné je symbolické. Děti zaplatí deset korun a dospělí dvacet korun.

Týniště nad Orlicí - Naučit se pracovat s fimo hmotou, plést nejen košíky z papíru nebo si vyzkoušet pedig. Že nevíte co to je? Stačí jen zajít do Domu dětí a mládeže v Týništi nad Orlicí, kde se v sobotu po celý den uskuteční zajímavé tvořivé dílny nazvané Zimní pletky. Každý, kdo do centra zavítá se může těšit na den plný zážitků, kdy se pod vedením zkušených instruktorů naučí vyrobit si zajímavé dárky nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Akce je určena mládeži, dospělým a také dětem, ale těm pouze v doprovodu rodičů či někoho jiného z dospělých. Cena za dílny je 50 korun. Na místě bude k dispozici veškerý materiál, který si až následně po spotřebování účastníci doplatí. Kdo si však bude chtít nevšední odpoledne užít, musí se v týnišťském Domě dětí a mládeže přihlásit.

Trutnovsko - Retro session připomene stoletou lyžařskou historii

Janské Lázně - Lyžařské retro session se koná v sobotu od 10 hodin na sjezdovce Idyla. Letos bude připomínkou stoleté historie zdejšího lyžování. Společná jízda odstartuje v pravé poledne, nebude chybět vyřazovací závod dvojic v terénní trati, v případě příznivých podmínek i závod ve skoku.

Trutnov - V cirkusové šapitó se tuto neděli promění společenské centrum Uffo. Pro děti tu od 15.30 hodin začne karneval, který tentokrát bude patřit klaunům, šaškům, tanečnicím či akrobatům a všem dalším, kteří dělají cirkus cirkusem. V improvizovaném šapitó si děti budou moci vyzkoušet různé hry a soutěže, své umění zde předvede také žonglérské duo Bratři v tricku.

Náchodsko - Otylka chce zhubnout. Navštíví Skalici

Česká Skalice - Divadelní soubor Maska při TJ Sokol Česká Skalice uvádí tuto sobotu 28. ledna od 19.00 hodin v sále sokolovny představení Otylka. Původní česká komedie Jaromíra Břehového, která nás zavede do luxusního sanatoria, ve kterém má bohatá panička Otýlie zhubnout. Není ovšem zadarmo, pobyt jí věnoval k narozeninám její choť. Otylka ovšem netuší, že to je nejen dárek, ale i past. Zatímco ona izolovaná hubne, což se jí nedaří, její exotický manžel k nim domů přivádí její kamarádku. Podplacený personál sanatoria pak dostává pro Otylčinu kůru nové zadání: Nezhubnout, naopak přibrat a držet ji tam co nejdéle.

Nové Město nad Metují - Další pořad z cyklu Netradiční setkání s bábovkou, tentokrát na téma Zima doma i venku se uskuteční tuto sobotu v 15.00 hodin ve společenském sále Městské knihovny. Při kávě nebo čaji si poslechnete veselé i vážné ukázky z pěkných knih. Rádi dáme prostor i těm, kteří by sami chtěli představit svou oblíbenou knihu. Setkání je neformální a pohodové, vhodné pro všechny generace. Vstup volný.

Náchod - V neděli v 15.30 hodin uvede Kino Vesmír záznam představení Birminghamského královského baletu. Atraktivní baletní pohádka Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva, je určena pro celou rodinu. Jedná se o novou inscenací světově známého choreografa Davida Bintleyho.

Teplice nad Metují - Koncert předního světového hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala pořádá v sobotu 28. ledna v 18.00 hodin v sále místního kina B.U.K. Zdoňov ve spolupráci s městem Teplice nad Metují. Vstupné 50 Kč.

Jičínsko - Golfové dopoledne pro děti od osmi let

Jičín - Pro všechny děti od osmi let je v sobotu připraveno golfové dopoledne v extrémních podmínkách. Sraz těch, které se chtějí zúčastnit, je v 9 hodin před K-klubem na Valdštejnově náměstí, nebo v 9.30 hodin u kruhového objezdu u Teska. Konec je naplánovaný ve 13 hodin v parku u rybníka Šibeňák a ve 13.30 dojdou účastníci před K-klub. Dítka zaplatí pouze poplatek 10 korun, ve kterém je zahrnut pedagogický doprovod a zapůjčení výbavy. Akce se koná za každého počasí.

Nová Paka - Česká jazzová zpěvačka Elena Sonenshine opět navštíví město i s vynikajícími hudebníky Mirkem Linkou a Petrem Dvorským. Všichni příznivci tohoto žánru si zpěvačku mohou přijít poslechnout v sobotu ve 20 hodin do městského kulturního střediska. Elena Sonenshine, která studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu dnes vystupuje na nejznámějších jazzových festivalech v zahraničí a je pravidelným hostem londýnských jazzových klubů. Její repertoár obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy. Vstupné je 100 korun.

27.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/ice hmotné nouze. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail petra.krejci@uradprace.cz. , - VOŠ vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, soc.pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost nebo VŠ vzdělání zaměřené na soc. práci, soc. politiku, soc. pedagogiku, soc. péči, soc. patologii, právo nebo soc.pedagogiku, - zajišťování agendy při poskytování dávek pomoci v hmotné nouzi, - zajišťování výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi včetně přijímání, zakládání a vedení ucelené, podkladové dokumentace žadatelů včetně ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení, - řešení sociálně-právních a sociálně zdravotních problémů klientů aplikací odborných metod sociální, práce, diagnostická činnost, poradenství, - platové ohodnocení ve tř. 10 dle katalogu zaměstnanců ve veř. službách a správě, - PP na dobu určitou (zástup za rodičovskou a mateřskou dovolenou), - pružná pracovní doba.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - krajská pobočka v hradci králové, kontaktní pracoviště kostelec n.orl., Komenského, č.p. 583, 517 41 Kostelec nad Orlicí. Informace: Petra Krejčí, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktická sestra 20 000 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Zdravotní sestra pro terénní službu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt telefonicky nebo e-mailem lunakova.zuzana@tiscali.cz., - ÚSO, - ŘP sk. "B", - terénní zdravotní péče v okrese, - možnost zkráceného úvazku., Nabízené výhody:, - možnost firemního auta, příspěvek na telefon, firemní notebook.. Pracoviště: Mgr. zuzana luňáková, Záhumenská, č.p. 254, 517 71 České Meziříčí. Informace: Zuzana Luňáková, +420 603 555 813. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ice HV. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail marie.hruskova@bohemilk.cz., - praxe v oboru výhodou , - přesnost, pečlivost, zodpovědný a aktivní přístup k práci, - práce v řízeném skladu, příjem a výdej výrobků, - kontrola mechanického poškození výrobků, - zázemí stabilní společnosti, příspěvek na stravování, příspěvek Cafeteria, - výkonnostní a motivační odměny, 3 dny Sick days , - příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění.. Pracoviště: Bohemilk, a.s., Podzámčí, č.p. 385, 517 73 Opočno. Informace: Marie Hrušková, . Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 28 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce/kyně vedoucí/ho stavebnin. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail personalni@stamont.eu., Požadavky:, - SŠ vzdělání, nejlépe stavebního zaměření, - praxe na pozici prodejce v obchodě 1 - 2 roky, - dobrá znalost oboru, - cit pro pořádek, organizovanost a přesnost, - schopnost pracovat v týmu, - velmi dobré komunikační a prezentační dovednosti, - znalost plánování a dobrá organizace práce, Hlavní činnosti:, - zajištění chodu prodejny včetně přímého styku se zákazníkem, - vystavení a kontrola příslušných dokladů (prodejka, dodací list, faktura napřímo, převodka výdej, výdejka), - objednává zboží a udržuje stav skladových zásob vedoucím střediska určeného sortimentu (druhu zboží), - příjem a nacenění zboží, kontroluje spotřební dobu u zboží, zadává položky do firemního systému, vystavuje potřebné doklady - dodací listy k fakturaci, - spolu s prodejcem odpovídá za úplnost a dostatečné množství sortimentu vystaveného na prodejně, zejména položek zboží označených "P" a jejich řádné označení aktuálními cenami, - objednávání zboží na prodejnu/do skladu, doplňování zboží do regálů, katalogů do stojanů, - prodej vybraného zboží zákazníkům podle jejich potřeb a požadavků, - poskytnutí odborného poradenství zákazníkům, nabízení doplňkových služeb - odvoz zboží na stavbu, - kontroluje nastavení zákaznických limitů, spolupracuje s vedoucím střediska na saldu pohledávek, - vyřízení reklamací špatně dodaného nebo nekvalitního zboží, - administrativní činnosti spojené s chodem prodejny, předává podklady pro zadání nových karet zboží, - řídí a kontroluje skladníky při každodenních činnostech, spolupracuje s celým kolektivem společnosti atd.. Pracoviště: Stamont cz s.r.o., Soukenická, č.p. 590, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Pavla Michálková, +420 775 775 749.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prezidentem a patronem novoměstského festivalu je  Jan Hrušínský. Moderátorem celého festivalu je opět Michal Jančařík.
33

Filmový festival je plný smíchu

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Olomouc.

Hradec vítá Smoleňáka, fantoma jarního play off

AKTUALIZOVÁNO

Trutnovský turnaj vyhrál poprvé Ružomberok, Hradec porazil o bod

Východní Čechy, Trutnov - Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrály 19. ročník mezinárodního turnaje O pohár města Trutnova. Pro slovenského vicemistra to byl premiérový triumf v trutnovském turnaji, v němž patří k nejčastějším účastníkům.

OBRAZEM: Slavnosti jablek a cibule

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /FOTO/ - Zámecký park v Lázních Bělohradu provonělo spadané listí. Sobotní slavnosti jablek a cibule nám naznačily, že podzim je už neodvratně tady.

Hokejbalisté Pardubic ovládli derby s Hradcem

Východní Čechy - Prestižní derby v hokejbalové extralize vyhrály Pardubice, které díky rychlému nástupu doma porazily Hradec Králové 4:2.

Sucho vysálo vodu i život z potoků

Pohoří - Vodoprávní úřad varuje před odebíráním vody z potoků v okolí Dobrušky a hrozí pokutami, místy řečiště zcela vyschla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT