VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

6.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Svitavsko - Bratři Ebenové přijedou s Chlebíčky

Polička - Novoroční koncert Bratří Ebenů se koná v neděli od devatenácti hodin v Tylově domě v Poličce. Marek, Kryštof a David Ebenové se svými spoluhráči přijedou představit nejnovější album Chlebíčky. Během koncertu však zazní i písničky z předchozích nahrávek.

Moravská Třebová - Benefiční tříkrálové koncerty pořádá Oblastní charita Moravská Třebová. První se uskuteční v neděli ve 14 hodin v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Jevíčku, druhý je naplánován na týž den od 17 hodin v klášterním kostele sv. Josefa v Moravské Třebové. Vystoupí na něm Jevíčská schola pod vedením Petra Pávka se skladbou „Missa Brevis“ od Jiřího Pavlici, schola „Za 5 pět“ Moravská Třebová a hosté.

Svitavy - Jamový večírek je na programu v sobotu od devatenácti hodin. Čapněte jakýkoliv nástroj a přijďte si zahrát. Veřejný večer nejen pro hudebníky, ale i posluchače se koná v alternativním klubu Tyjátr ve Svitavách.

Orlickoústecko - Sbírku doprovodí Tříkrálovými koncerty

Česká Třebová, Ústí nad Orlicí - V kostele svatého Jakuba v České Třebové se uskuteční v sobotu od 16 hodin Tříkrálový koncert. Vystoupí na něm pěvecký sbor Bendl a Břevnovský chrámový sbor Praha. Další Tříkrálový koncert se bude konat v neděli od 17 hodin v děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí. V koncertním provedení díla Jiřího Pavlici Missa Brevis budou účinkovat DPS Čtyřlístek, sbory Alou Vivat a Familia Cantorum a studentský symfonický orchestr Decapoda.

Choceň, Ústí nad Orlicí - V choceňském Panském domě se od ledna do března vždy jednou za čtrnáct dní budou konat pohádkové soboty. Prvním uvedeným pohádkovým představením bude tuto sobotu od 15 hodin Sněhová královna v podání divadla Maléhry Brno. Soubor ji nastudoval na motivy klasické pohádky Hanse Christiana Andersena. Stejná pohádka bude uvedena o den později od 15 hodin v Malé scéně v Ústí nad Orlicí.

Chrudimsko - Varhany a trubka mezi sochami

Chrudim - V pátek v 19 hodin začíná v Muzeu barokních soch Tříkrálový koncert. Vystoupí na něm Martin Maroul trubka a Drahomíra Matznerová na varhany. Na pořadu budou skladby J. Stanleye, F. X. Brixiho, J. S. Bacha, D. F. Händela, A. Vivaldiho a dalších.

Bojanov - V poslední den vánoční doby, tedy v neděli 8. ledna 2012, vás srdečně zve Chrámový sbor Nahoboj a jeho hosté do kostela svatého Víta v Bojanově, kde bude v 15 hodin při Vánočním koncertu provedena Česká mše vánoční od Jabuba Jana Ryby. Vstupné je dobrovolné.

Bylany - Pořadatelé celoročních bylanských trhů chtějí oživit nabídku pro návštěvníky, a to zavedením novinky blešího trhu. Vítáni jsou všichni, kterým doma překážejí knihy, oblečení, domácí potřeby, zkrátka to, co se může hodit jiným. Mnozí jistě využijí příležitosti prodat nevyhovující vánoční dárky. Trh v Bylanech se koná v neděli dopoledne.

Pardubicko - Otužilci se opět vrhnou do ledového Labe

Pardubice - Tradiční setkání otužilců na Labi se uskuteční tuto sobotu odpoledne, a to od 13.30 hodin. Jedná se již o 41. ročník této akce.

Pardubice - Ve Východočeském divadle bude v sobotu a v neděli vždy od 19 hodin k vidění premiéra hry Dvanáct rozhněvaných mužů. Režie pardubické inscenace se ujal hostující Petr Kracik. V představení účinkují Petr Kostka, Jan Hyhlík, Pavel Novotný, Ladislav Špiner, František Švihlík, Josef Vrána, Petr Dohnal a další. Příběh je veřejnosti znám díky filmovému zpracování dramatu, v němž účinkoval mimo jiné i Jiří Voskovec.

Pardubice - V pardubické ČEZ Areně se v neděli od 15 hodin uskuteční utkání hvězd naší nejvyšší basketbalové soutěže All Star Game Mattoni NBL. Tato akce se v Pardubicích odehraje už potřetí za sebou. Letos premiérově se dovednostních soutěží zúčastní rovněž vybrané basketbalistky.

Královéhradecko - Pláž v zimě? Je to recese, letos na blátě

Králíky - Již po dvanácté se otevře letní pláž Járy Cimrmana. Recesistická akce se uskuteční v Králíkách u Nového Bydžova v sobotu od 13 hodin. „Jára Cimrman sám sebe označoval za světoběžníka, takže je logické, že jeho pláž je putovní,“ vysvětloval samozvaný předseda České společnosti cimrmanologické pro Bydžovsko Mirek Tupec. První ročníky se uskutečnily ve Skřivanech, následovaly Mlékosrby a letos prý odborná dislokační komise rozhodla pro Králíky.. „Jsou zváni všichni, kdo mají smysl pro humor a mají rádi dobrou zábavu obohacenou špetkou recese a laskavého humoru,“ zve Mirek Tupec.

Hradec Králové - Poprvé přichází hradecké artkino Centrál se zvláštní nabídkou. V sobotu tu v 16.30 otevře vetešnictví. Zájemci v něm mohou vyměnit nechtěné vánoční dárky. „Zkoušíme, jestli bude o podobné akce zájem. Je to recese tak trochu ve stylu bleších trhů. Zhruba dvě hodiny tu mohou zájemci vyměňovat nebo prodávat dárky, které se jim nehodí,“ uvedla Klára Dernerová z kina Centrál.

Jičínsko - Tři králové se znovu vydají na koledu. Pomůžete potřebným?

Jičín - Již tradičně patří k novému roku Tříkrálová sbírka. I letos skupinky koledníků vyrazí sbírat malé dary. V Jičíně vyjdou v sobotu v 9 hodin z místní fary. Třetina sbírky je určena na zmírnění následků různých katastrof. Zbytek pomůže financovat činnost Oblastní charity Jičín. Možná koledníci dorazí i k vám. Nezavírejte před nimi dveře. Nevíte, komu může váš dar pomoci. Koledování proběhne v Jičíně, Nové Pace, Staré Pace, Vysokém Veselí, Lázních Bělohradu i okolních obcích.

Libuň - Zastupitelstvo obce zve na koncert tříkrálový v sobotu od 16 hodin v kostele sv. Martina v Libuni. Zazní vánoční pastorely, spirituály a duchovní hudba v podání pěveckého sboru Antonín Dvořák z Turnova a jeho sólistů. V úvodu programu vystoupí žáci Základní školy Libuň.

Dětenice - O víkendu můžete využít jedinečnou nabídku prožít sobotu nebo neděli se svými dětmi na zámku v Dětenicích. V sobotu od 10 do 17 hodin se můžete vydat do strašidelného zámku. Čeká na vás opravdová ježibaba a mnoho dalších strašidel. Potkáte čerty a čertice, stanete se součástí strašidelného reje a bavit se bude celá rodina. V neděli od 10 do 15 hodin příchozí potěší pohádka o Šípkové Růžence. Projdou zámkem a prožijí známý romantický příběh. Klasická pohádka se odehraje přímo během prohlídky a děj podbarví hudba dobové kapely.

Trutnovsko - Na Střelnici přijede Jan Burian

Vrchlabí - V Kulturním domě Střelnice se v pátek od 20 hodin koná koncert zpívajícího básníka Jana Buriana. Hudebník napsal více než 300 písniček a uskutečnil téměř 3500 koncertů. Jeho písně mimo jiné zpívali Jiří Suchý, Michal Prokop nebo Vladimír Mišík.

Trutnov - Představení Malého vinohradského divadla pro děti od čtyř let se uskuteční v neděli od 16 hodin v Uffu. Medvědi vůbec nemusejí být nebezpečné šelmy. Zeptejte se medvědáře Kuby! Jeho neposedné medvídě Kubula se ještě rádo před strašlivým Barbuchou schová. Kdo však ví, co se stane, když najde trochu odvahy? A co teprve když se strach ochočí? Děti se samy stanou v této pohádce velkými hereckými pomocníky.

Rychnovsko - Rybova Hej, mistře zazní v neratovském kostele

Neratov - V prostoru neratovského kostela si v sobotu od 14 hodin opět budete moci vychutnat Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. Slavná skladba již tradičně zazní v rámci tříkrálového koncertu, na kterém nebudou chybět ani tři králové s kasičkami Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika. Rybovu Českou mši vánoční posluchačům přiblíží členové litomyšlských pěveckých sborů a Litomyšlského symfonického orchestru pod vedením dirigenta Jana Šuly.

Rychnov nad Kněžnou - Základní umělecká škola vás v sobotu od 16 hodin zve do Pelclova divadla, kde se už připravuje Novoroční koncert. Čeká vás hudební zážitek v podání žáků základní umělecké školy. Jako jejich host se představí vokální soubor Sunday Sextet z Pardubic.

Opočno - Maňáskové divadlo pro nejmenší diváky potěší děti i jejich rodiče v neděli od 15 hodin v loutkovém sále Kodymova národního domu. Představení s názvem O drakovi je délkou a náročností přizpůsobeno pro děti od jednoho do tří let. Po divadle si návštěvníci mohou ještě zazpívat, zatancovat nebo zahrát pohybovou hru.

Náchodsko - Smějte se s Dlouhým, Širokým a Krátkozrakým

Náchod - Divadlo Járy Cimrmana uvede v neděli v 19 hodin ve velkém sále Městského divadla pohádkovou komedii Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Stejně jako většina představení Divadla Járy Cimrmana sestává Dlouhý, Široký a Krátkozraký ze dvou částí odborné části (formou přednášky nebo kratších referátů) o životě a díle Járy Cimrmana a v druhé části ze zpracování některého díla v tomto případě pohádky Dlouhý, Široký a Krátkozraký.

Broumov - Představení o tom, jak se z nepovedeného čerta díky lásce stane povedený člověk, uvidí malí diváci v sobotu od 15 hodin v Městském divadle. Veselou pohádku Jak se zbavit čerta sehraje pražské Divadlo na rozhraní.

Adršpach - Tradiční tříkrálový koncert se uskuteční tuto sobotu od 16 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Horním Adršpachu. Krásu a pohodu Vánoc vám připomenou koledy v podání Zuzany Svobodové, Zuzany Valáškové a Filipa Vodochodského za varhanního doprovodu Tomáše Weissara.

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Fotbalová Fortuna národní liga: FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov.
32

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Královéhradecko, Jičínsko - Jedna z nejmenších obcí na Jičínsku - Petrovičky - má pouze 43 obyvatel, z nich je 36 voličů. Při prezidentských volbách už prý volební komise zasedne v novém obecním úřadě, který je před kolaudací. Stará miniaturní radnice zřejmě půjde k zemi.

Křovice slaví zisk titulu podzimního mistra

Rychnovsko - Okresní přebor IV. třídy: První polovina nejnižší okresní fotbalové soutěže vyvrcholila desátým kolem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT