Svitavsko - Přijďte si vyrobit masku krtka a jeho kamarádů

Litomyšl - Letní dílna pro holky a kluky se koná v rámci výstavy Zdeněk Miler dětem po oba víkendové dny dopoledne i odpoledne v Regionálním muzeu v Litomyšli. Program je vhodný pro školní děti, rodiny s dětmi a pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit volné dny prázdnin. Pomůcky a potřeby budou připraveny v muzeu.

Janov – Třetí janovská traktoriáda se koná v sobotu od osmi hodin u rybníku nad fotbalovým hřištěm. Traktory a různá domácí přibližovala odstartují v devět hodin. Bude se soutěžit v jízdě zručnosti o ceny, na programu budou další závodní disciplíny.

Chrudimsko - Oslavte s Kelty jejich svátek

Nasavrky – V sobotu se koná v Nasavrkách pátý ročník oslav keltského svátku Lughnasad. Jde o představení keltské kultury v co nejširším měřítku, jež navazuje na historické kořeny nedalekého oppida v Hradišti. Letošní ročník se ponese v duchu setkání tří národů - Keltů, Germánů a Římanů. Již dopoledne budou probíhat na nasavrckém náměstí tradiční trhy, v zámecké zahradě pak ukázky keltských řemesel. Některá z nich si můžete i sami vyzkoušet, stejně jako hry a soutěže pro děti i pro dospělé.

Orlickoústecko - Vzduchoplavci míří na Slet chroustů

Červený Potok - Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad pořádá v pátek a v sobotu největší setkání příznivců motorového paraglidingu v republice. Tradiční Slet chroustů se uskuteční na polním letišti v Červeném Potoce u Králík. K vidění by v sobotu kromě desítek paramotorů měl být za příznivého počasí seskok parašutistů, motorová rogala a ultralehké letouny. V programu bude také letecká soutěž nebo promítání filmů s leteckou tematikou.

Pardubicko - Festival České hrady.cz na „Kuňce“

Kunětická hora – Příznivci hudby se mohou těšit na festival České hrady.cz, který se tento víkend uskuteční na Kunětické hoře. V pátek 29. července bude akce zahájena karnevalem a všechny masky dostanou dárek. Vystoupí Tomáš Klus, Nightwork a Jiří Schmitzer. Další den se na pódiích objeví například skupiny Kryštof, Support Lesbiens, Skyline, Divokej Bill a Vypsaná fixa.

Královéhradecko - Víkendové nebe bude patřit balonům

Hradec Králové – Louka vedle hradecké univerzity se o víkendu zaplní horkovzdušnými balony. Příjezd nahlásilo deset posádek. Kdo si nechce nechat utéct start, měl by být na místě v sobotu už krátce před sedmou hodinou ranní. Připraveno je i létání pro veřejnost, program pro děti i večerní koncert skupiny Memphis. Nebude chybět ani hořáková show, ta začíná o půl desáté večer.

Hradec Králové – Šrámkův statek v Pileticích zve na páteční podvečerní program. V rámci pravidelných vystoupení folkových a country kapel 29. července zahraje skupina Marien z Pardubic. Koncert začíná v 19 hodin.

Hradec Králové – Na Tylovo nábřeží V Hradci Králové budou v sobotu dovezeny sochy z Mezinárodního sochařského sympozia, které se koná v lomu U sv. Josefa v Hořicích. Autoři je slavnostně představí veřejnosti v neděli. Vernisáž Nábřeží sochařů s bohatým doprovodným programem proběhne v neděli 31. července od 21 hodin.

Náchodsko - Psi se utkají O jaroměřský preclík

Jaroměř – Místní kynologická organizace pořádá v neděli ve svém areálu v Růžovce neoficiální závody agility O jaroměřský preclík. Agility je oblíbený parkurový běh pro psy a jejich majitele, kdy pes překonává v předem určeném pořadí různé typy překážek (skokové, tunely, kladinu, houpačku, slalom). Závody budou zahájeny v 8.30 hodin.

Jičínsko - Čarodejnice se na Kost slétnou už poosmé

Hrad Kost – Již osmým rokem se na hradě Kost koná čarodějnický kongres. Je určen především pro milovníky tajemna, léčitelství a esoteriky. Přítomni budou přední léčitelé, astrologové, numerologové, věštci a odborníci z oblasti esoteriky. Možnost zakoupení léčivých obrazů, kamenů, mandal, produktů zdravé výživy a zajímavých věciček pro radost. Kongres bude doplněn drobným prodejem, otevřenými dílnami a speciálním programem pro zábavu celé rodiny. Návštěvníci budou mít po zakoupení vstupného volný přístup do všech zpřístupněných prostor hradu, kde jim budou k dispozici průvodci hradu, kteří jim na požádání podají informace o historii. Programem v sobotu 30. července a v neděli 31. července provází moderátor a spisovatel Pavel Veselý.
Bohatý program je připraven i pro děti: malování, soutěže, dárečky, sokolnické ukázky, tanec…

Trutnovsko - Svatoanenské slavnosti

Dvůr Králové – Svatoanenské zahradní slavnosti se konají v v sobotu v areálu Domova sv. Josefa v Žirči. Začínají ve 13 hodin mší svatou. Pak vystoupí například Ready Kirken, kouzelník Mistr Carlo Karel Kašpar, Irish Dew a od 19 hodin také Michal Šeps. Odpoledne můžete navštívit jarmark lidových řemesel.

Rychnovsko - Na zámku v Potštejně si přijdou na své také milovníci vína

Potštejn –Na zámku Potštejn se v pátek uskuteční červencový Páteční salon spojený s degustací vín. O víně a vinařství povede přednášku Miloš Michlovský. Akce pro všechny milovníky výborného vína s ochutnávkou začíná v 18 hodin.

Dobruška – Nedělní podvečer bude na náměstí F. L. Věka patřit popové skupině Errori z Dobrušky, která se ředstaví v rámci páteho ročníku tradičního festivalu Dobrušské letní muzicírování od 17 hodin.

Opočno – V obrazárně zámku se v pátek od 19.30 hodin koná klavírní recitál Lucie Valčové. Přijďte si poslechnout hudební koncert v rámci cyklu Opočno hudební 2011 v zámeckých prostorách.