VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

17.6.2011
SDÍLEJ:

Grilování. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Svitavsko - V Újezdě se utkají družstva v grilování

Dolní Újezd – Dolnoújezdská grilovačka se koná v sobotu od čtrnácti hodin v areálu hasičů v Bořkově. Akce se uskuteční při příležitosti oslav sta let od založení místní organizace Sokol. Těšit se můžete na soutěž v grilování a triatlon Král polí a luk. Grilovací družstva srovnají své síly v grilování nejrůznějších druhů staeků. Porota vyhlásí nejlepší image týmu, Exota Újezdské grilovačky a nejlepší recept. Na akci se také představí skupina United steaks, mistři v grilování. Součástí je i zábavné odpoledne pro děti a koncert kapely Rufus. Večer se koná taneční zábava se skupinou Medium 2.

Litomyšl – Na starodávný jarmark jste zváni v sobotu od rána na Smetanovo náměstí v Litomyšli. Přijďte se podívat na řemeslníky, kteří budou předvádět stará řemesla: kování koně, drátování, košíkářské a řezbářské práce, soustružení dřeva, výrobu keramiky a korálků, zdobení perníků… Je připraven také doprovodný program: od osmi hodin bude hrát folková skupina Xilt, těšit se můžete na vystoupení dechové hudby Bekras nebo dechovky města Levoča. Představí se také Big Band ZUŠ Litomyšl.

Moravská Třebová – Pátý ročník Městských slavností je naplánován na sobotní odpoledne na náměstí. Na třináctou hodinu je připravena báječná maskotí show. Školák Albertík představí publiku ty nejžádanější soutěžní klání, vtipné scénky a hudební vstupy. Poté vystoupí kapela The Shapes a od půl šesté Aleš Brichta se svojí kapelou. O půl deváté se můžete těšit na Lauru a její tygry.

Orlickoústecko - Zámecký festival v Lanškrouně

Lanškroun – Od 17. do 18. června se koná na nádvoří zámku v Lanškrouně zámecký festival. V pátek od 17 hodin si můžete poslechnout Dub-O-Net, Sunshine a Skulině. Sobota bude od 15 hodin patřit skupinám Buty, Petru Spálenému a Apollobandu, Kurtizánám z 25. avenue, Poslednímu výstřelu… V neděli od 9 hodin začínají na lanškrounském zámeckém nádvoří, v zámeckém sále a v ZŠ Aloise Jiráska oslavy 150 let od otevření nové školní budovy.

Chrudimsko - Ležáky ve znamení pietní vzpomínky

Ležáky – V místě někdejší kamenické osady se v neděli 19. června uskuteční pietní vzpomínka k 69. výročí vypálení osady Ležáky. Program zahájí v 8.30 hodin celebrovaná mše vojenského kaplana Petra Šabaky u muzea. Na dopoledne je pak naplánován projev předsedy Senátu PČR Milana Štěcha. Připraven je seskok vojenských parašutistů do prostoru u mohyly.

Miřetice – V červnu opět začíná šňůra tanečních zábav na letním parketě v Miřeticích. Prostředí kolem parketu se v letošním roce výrazně zlepšilo. Taneční parket i přilehlé místo pro sezení návštěvníků bylo zastřešeno, takže ani déšť nenaruší průběh akcí. Kromě dobré muziky jsou připraveny i lahůdky na grilu a z udírny.

Hlinsko – V pátek 17. června od 18.30 hodin můžete v Centru Jana XXIII. v Hlinsku zhlédnout promítání fotografií ze svěcení nového královéhradeckého biskupa a hlineckého rodáka Jana Vokála v Římě.

Jeníkov – V sobotu 18. června se od 13 hodin uskuteční v Dolním Jeníkově u čističky Dětské odpoledne plné her a zábavy. Připraven bude zábavný program. Děti se mohou těšit na skákací hrad, dětské karaoke, soutěže a sladké odměny, diskotéku, drobnou tombolu pro vylosované a spoustu další zábavy. Srdečně zvou pořadatelé ze Sboru dobrovolných hasičů Jeníkov.

Pardubicko - Pardubice přivítají šampionát v in-line hokeji

Pardubice – V neděli začíná v Pardubicích Mistrovství světa v in-line hokeji. Malá hala ČEZ Areny bude až do 25. června hostit výběry světových mužstev. Jako první na hrací ploše se v neděli představí tým Austrálie a Velké Británie, a to od třinácti hodin. Fanoušci domácí reprezentace si na své přijdou v neděli od osmnácti hodin, kdy nastupují proti německé reprezentaci. Nedělní zápasy pak od devatenácti hodin uzavře také jistě atraktivní utkání mezi USA a Slovenskem.

Ostřetín – Hasiči v Ostřetíně budou slavit 130 let výročí své existence. Oslavy se budou konat v Ostřetíně v sobotu od třinácti hodin na fotbalovém hřišti TJ Sokol. Od třinácti hodin jsou na programu ukázky činnosti mladých hasičů, vystoupení taneční skupiny APEL z Holic a další hudební vystoupení. Ostřetínský sbor disponuje jak moderní automobilovou stříkačkou MAN, tak historickou koňskou stříkačkou z roku 1895, která bude mít právě na výročí sboru premiéru po své rekonstrukci. Po celé odpoledne je také zajištěn program pro děti a občerstvení.

Choltice – Choltický zámek bude v neděli od 9 do 17 hodin hostit akci nazvanou Loutkáři na zámku. Jde o podiofestivalovou přehlídku loutkářských souborů, na které bude od 10 a 15 hodin k vidění Černé vodní divadlo, od 11 hodin Perníková chaloupka trochu jinak, ve 14 hodin Lízinka v podání Hudebního divadla Pardubice a od 16 hodin pohádka Žabák Karel. Otevřeny budou i zámecké expozice.

Královéhradecko - Golfisty čeká prestižní turnaj, v Chlumci se bude čarovat

Librantice – V sobotu od 18 hodin se uskuteční golfová akce Helsinky vs. Redbull Night match. Nejprve se bude hrát na devět jamek s úpravou HCP. Zájemci mohou pokračovat také v nočním turnaji na dvakrát tři jamky. Obě části jsou samostatné a hrát se může jen jedna z nich, nicméně účast na obou turnajích se vzhledem k cenám pro vítěze, zdá být jako nejlepší řešení. Po celou dobu turnaje je k dispozici občerstvení.

Chlumec nad Cidlinou – Na chlumeckém zámku Karlova Koruna se o víkendu bude čarovat. První ročník Čarování pod královskou korunou začíná v sobotu od deseti hodin a poslední návštěvník opustí areál úderem osmnácté hodiny. V neděli se akce uskuteční od 10 do 17 hodin. Lákadlem bude například recitál světově uznávaného kytaristy Štěpána Raka, který je známý svým zájmem o astrologii a esoteriku. Lidé, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, najít svou životní cestu, vyřešit osobní či partnerská trápení nebo touží nahlédnout do budoucnosti, budou mít šanci.

Smiřice – Dvacátý třetí ročník hudebního festivalu Smiřický hrnec se uskuteční v sobotu od 14 hodin na fotbalovém stadionu ve Smiřicích. Akce začne zábavným hudebním pořadem pro děti a od 15 hodin se divákům představí Pavlína Jíšová a přátelé, Pouta, Nový Paka, Žamboši, Žalman a spol., Čankišou a Strahov Rock Revival. Pro děti je připraven dětský koutek pod vedením Domu dětí a mládeže Smiřice.

Rychnovsko - Rybáři se sejdou pod zámkem

Opočno – Zámecký park ožije o víkendu již pátým ročníkem rybářských závodů. Závody dětí začínají v sobotu od 8 hodin dospělí soutěží v neděli od 7 hodin. Hlavní cenou pro dospělé bude Zámecký pohár a zahraniční zájezd, vítěz v kategorii dětí si odnese spolu s pohárem mobilní telefon.

Rychnov nad Kněžnou – Máte doma princeznu nebo rytíře? Tak přijďte v neděli v 15 hodin do Kolowratského zámku, kde se koná Setkání rytířů a princezen. Na návštěvníky čeká prohlídka přizpůsobená dětem, zámecké hry…

Kostelec nad Orlicí – Dům dětí a mládeže pořádá v sobotu od 9 hodin akci s názvem Z pohádky do pohádky. Děti se mohou těšit na pohádkové soutěže. Připravena bude i tombola, občerstvení a zábava na celé dopoledne. Pohádkové peníze pak děti mohou vyměnit v krámku za pohádkové ceny.

Jičínsko - Mezinárodní folklorní festival

Lázně Bělohrad – Ve dnech 16. až 19. června se v tomto malebném podkrkonošském městě uskuteční 37. ročník mezinárodního folklorního festivalu poprvé se změněným názvem – Pod Zvičinou. Návštěvníci se mohou těšit na soubory ze Srbska, Ruska, Polska, Uzbekistánu a Turecka. Českou republiku budou reprezentovat Písečan, Vsacan, Vysočan, Špalíček, Hořeňák a Hořeňáček.

Nová Paka – Na Slavnosti slunovratu se můžete těšit v sobotu 18. června na Masarykově náměstí. Moderuje Honza Horáček. Program: 10 řazení průvodu u pivovaru, 10.30 průvod od pivovaru na náměstí, 11.00 zahájení slavností, 11.15 ukázka hasičské techniky, 12.10 mažoretky,, 13 Podkrkonošská dechovka, 14 Berušky – dívčí country kapela, 15 Program partnerského polského města Pieszyce, 17 ZUŠ Nová Paka, DDM Nová Paka, 17.30 Effect – pop-rocková kapela z Trutnova, 19 The Peripetie, 21 Roxette revival, 23 ohňostroj a 23.30 Alibi rock.

Náchodsko - Dřevíčská lávka a hudební minifestival Lávka Rock

Velký Dřevíč - Oblíbenou akci Dřevíčská lávka zahájí v areálu dřevíčského koupaliště hudební minifestival Lávka Rock, který vypukne v pátek v 19 hodin. Vystoupí skupiny Tleskač, N.V.Ú., Nil a Sepultura revival. V sobotu opět spojí dva břehy místního koupaliště dvě lávky, které je nutno přeběhnout nebo přejet na kole či s trakařem. Ve 14 hodin začíná soutěžní klání jednotlivců a dvojic o bohaté ceny. Nebude chybět ani doprovodný program, kde uvidíte barmanskou show studentů hotelové školy či umění pohybu – Freerun. Představí se i finalisté soutěže Česko Slovensko má talent, skupina Long Vehicle Circus. Na malé návštěvníky čeká v areálu velký skákací hrad, divadelní představení a zábavné soutěže. Na večerním koncertu si návštěvníci s hronovskou skupinou Trilobeat zavzpomínají na Jiřího Schelingera, večer si mohou zatančit se skupinami Asacra a Plazma rock. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení ve stylových stáncích i stan v případě nepříznivého počasí. V neděli od 14 hodin se v areálu koupaliště koná Dětský den. Je připraveno množství soutěží, atrakcí a vystoupení určených nejen pro děti.

Broumov – Soutěžní hudební festival Broumovská kytara letos oslavuje patnáct let. Jubilejní ročník budou hudební fanoušci spolu s pozvanými kapelami slavit v areálu Dětského hřiště v Broumově již tuto sobotu 18. června 2011 od 13.00 hodin. Tahákem festivalu budou zcela jistě skupiny Sto zvířat, Skyline, Turbo, Imodium nebo Pumpa. V soutěžní části budou letos o účast na festivalu Rock for People v Hradci Králové usilovat skupiny The Coolers, Curlies, Memphis, The Rest a Model Bazaar. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je připraven bohatý program, takže rodiny s dětmi mohou na festival bez obav přijít.

Náchod – Druhý ročník Výstavy historických vozidel a motocyklů pořádá Klub historických vozidel Metuje Velké Petrovice. Veterány si můžete prohlédnout tuto sobotu od 9.00 do cca 16.00 hodin v celém areálu státního zámku Náchod. Vstupné: 30 korun.
Jaroměř – Kouzelnický den se uskuteční v sobotu 18. června v areálu koupaliště na Úpě v Jaroměři. Na programu jsou od 14.00 hodin kouzla a soutěže pro děti, členové Magické lóže M. S. Patrčky vystoupí ve Velkém kouzelnickém představení a k tanci i poslechu hraje country skupina Trumf revival, Vstup je volný a občerstvení zajištěno.

Trutnovsko - Porod jako výstup na nejvyšší horu

Pec pod Sněžkou – Víkendový festival, který opět po roce otevře Těhotenskou stezku na nejvyšší horu, je připraven na tento víkend. Program zahájí již v pátek v trutnovském Uffu od 17.45 hodin vernisáž výstavy Rodinná mapa autorky Gabriely Kontra. V jejím rámci se odehraje divadelní představení s názvem „Žena. Říkejte mi žena“. V sobotu v půl desáté se otevře Těhotenská stezka v Obřím Dole a následný výstup na Sněžku, na jejímž vrcholu po poledni zazpívají Yellow Sisters a zatančí polský soubor Momentum. Odpoledne proběhne ještě přednáška slovenského regresního terapeuta Patrika Bálinta, a to v Infocentru Správy KRNAP. Večer zakončí, od 20 hodin opět v trutnovském Uffu, divadelní představení Ivety Duškové – Cesta. Festival uzavře v neděli dopoledne seminář na téma Otcovství jako životní projekt, který se uskuteční Infocentru KRNAP v Obřím Dole.

17.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 25 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů PRACOVNÍK PRO MONTÁŽ SEDAČEK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 19. Poznámka: Kontakt osobně na pracovišti PO - PÁ od 8 do 16 hod. nebo e-mailem jaroslava.zahradnikova@adient.com., - ZŠ, - fyzická zdatnost - fyzicky namáhavá práce (manipulace s těžkými břemeny), - manuální zručnost, - 18-ti směnný režim, - stravenky, letní a zimní bonus, bonus za přítomnost, bonus za 18-ti směnný provoz, - týden dovolené navíc, - PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení.. Pracoviště: Adient czech republic k.s. - odštěpný závod kvasiny, Průmyslová, č.p. 680, 517 01 Solnice. Informace: Jaroslava Zahradníková, +420 498 019 604,606 610 728. Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 45 000 Kč Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení Montážní technik/čka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail d.mandysova@frutiger.ch nebo telefonicky. , Práce v zahraničí. , Požadavky:, - vyučení v oboru elektro nebo strojírenství výhodou, - svářečský průkaz nebo znalost sváření, - znalost AJ nebo NJ podmínkou (práce v zahraničí), - řidičský průkaz sk. B, - samostatnost a schopnost řešení problému u zákazníka, - spolehlivost, časová flexibilita a odolnost vůči stresu, Náplň práce:, - realizace zahraničních dodávek u zákazníků (převážně Německo a Rakousko), - komunikace se zákazníkem při předání zařízení + proškolení, - servis a opravy mycích zařízení v zahraničí, - montáž je týdenního charakteru (po - pá mimo ČR), Nabízíme:, - služební auto, telefon a PC i pro soukromé účely, - široký benefiční program včetně týdne dovolené navíc, - zaškolení v provozovně v Týništi n. Orl., po zaškolení práce pouze v zahraničí.. Pracoviště: Frutiger cz s.r.o. - provozovna, V. Opatrného, č.p. 972, 517 21 Týniště nad Orlicí. Informace: Dana Mandysová, +420 491 200 431. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/-ka - (aprobace ČJ + jakákoliv další aprobace). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Žádost včetně požadovaných náležitostí doručit osobně nebo e-mailem skola@zsvamberk.cz., Případné bližší informace telefonicky., Požadavky:, - vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů, - občanská a morální bezúhonnost, - praxe v oboru vítána, - tvůrčí přístup k práci a kladný vztah k žákům, - flexibilita a komunikační schopnosti, - organizační schopnosti a samostatnost, K žádosti o pracovní místo doložte:, - strukturovaný profesní životopis, - kopii dokladů o dosaženém vzdělání, - telefonní kontakt, popř. email., Možnost zkráceného úvazku. , Pracovní poměr na dobu určitou s předpokladem změny na dobu neurčitou.. Pracoviště: Základní škola vamberk, okres rychnov nad kněžnou, Komenského, č.p. 95, 517 54 Vamberk. Informace: Martin Vrkoslav, +420 739 336 316,494 541 324. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč Číšníci a servírky Číčník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail info@nemogroup.cz., - obsluha v restauraci včetně úklidu baru a výčepního zařízení, dále skladu nápojů, - práce s pokladnou, - úklid prostoru restaurace a výpomoc v kuchyni , - možnost ubytování.. Pracoviště: Nemo group, spol. s r.o. - horská chata sedloňov, 517 91 Deštné v Orlických horách. Informace: Vlastimil Jurů, +420 604 439 755.

Ilustrační foto.

Ve zkratce: Zasadili strom svobody

Ilustrační foto

Jaroměř prohrávala 0:2, pak však šestkrát udeřila

Na co kam: Přednáška přiblíží Ugandu

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Cestopisná přednáška Petra Rybáře, která se v úterý uskuteční v loutkovém sále Kodymova národního domu v Opočně, provede Ugandou (nejen) za horskými gorilami. Video přiblíží čtyři národní parky. Začátek je v 17.30 hodin.

Karatisté ovládli turnaj v Brně

Hradec Králové - První nominační turnaj na MS karate Skif 2019 ovládli Hradečtí. V Brně ziskem 44 medailí (23 zlatých) potvrdili roli favoritů a jasně ukázali, že budou tvořit páteř reprezentace, která se na mistrovství světa v Hradci Králové (zimní stadion 15. - 21. 7. 2019) představí.

Rvačka před bowlingem a velká oprava lipenského expresu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. října 2018.

Za loupeže a vraždu dostal 18 let vězení

Hradec Králové - Za brutální vraždu přítelkyně, pět bankovních loupeží a neplacení výživného půjde 43letý Pavel Kohút na 18 let do vězení. V pondělí o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT