VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

4.2.2011
SDÍLEJ:

V bačetínském Katapultu to opět vzali řádně od podlahyFoto: Archiv skupiny

Svitavsko - Přehlídka 2011 aneb Setkání s výtvarníky

Svitavy – Již 41. výstava výtvarníků svitavského okresu Přehlídka 2011 začíná v sobotu v Městském muzeu a galerii ve Svitavách. Návštěvníci si budou moci mimo jiné prohlédnout zátiší Michala Karala, malbu na sklo Jarmily Lhotské nebo obrazy Olgy Polákové.

Polička – Turistické nadšence jistě zaujme 40. ročník lyžařského přejezdu rozvodí Borové Memoriál Jaroslava Hamerníka. Odjíždí se vlakem z Poličky v 9.04 hodin. Lyžařské trasy budou 10, 15 a 20 kilometrů a končí vždy v Borové. Pro pěší je připravena osmikilometrová vycházka okolím Borové.

Moravská Chrastová – Historicky první divadelní bál pořádá Divadelní soubor Eduarda Vojana Brněnec v sobotu od 20 hodin v Lidovém domě. Oděv ve stylu šedesátých a sedmdesátých let je vítán.

Polička – Městské muzeum a galerie v Poličce a Centrum Bohuslava Martinů připravily dotykovou výstavu s názvem Šaty dělaj´ pračlověka, která potrvá do 24. dubna ve velkém výstavním muzejním sále.

Již tradiční dotyková výstava Od doby kamenné do doby slovanských hradišť, přibližující hravou a zábavnou formou život našich předků v období pravěku a starověku, je v letošním roce doplněna výstavou Šaty dělaj´ pračlověka, která vznikla v Muzeu hlavního města Prahy jako součást projektu Díváme se rukama.

Rozšířená výstava přibližuje, jak se lidé v pravěku odívali. Jakým způsobem si své oděvy vyráběli a z jakých přírodních materiálů. Návštěvníci hned v úvodu projdou jeskyní Altamira, známou nádhernými nástěnnými malbami. Poté se ocitnou přímo v pravěku, kde na ně čeká nejen mamut, ale i řada dalších předmětů, jež obklopovaly předky v pradávné minulosti. Díky interaktivní koncepci mají všichni zájemci možnost si naprostou většinu vystavených předmětů vyzkoušet a vzít přímo do ruky. Jedná se převážně o detailní repliky originálů nejrůznějších pravěkých nástrojů, například kostěnných šídel a jehel, kamenného škrabadla, keramického přeslenu a řady dalších předmětů určených k výrobě oděvů.

Výstava je díky své koncepci vhodná také pro lidi se zrakovým postižením. Nejen že si mohou předměty přímo osahat, ale jsou pro ně připraveny i popisky v Braillově písmu.

Chrudimsko - Na zřícenině hradu Lichnice vyroste zimní tábor pro otužilé

Lichnice - Již 38. ročník zimního táboření na hradě Lichnice se bude konat od pátku do neděle. V pátek účastníci založí ohniště. Vlastní sraz je naplánován na sobotu. Sobotní program začíná v 10 hodin na nádvoří hradu návštěvou netopýrů v hradním sklepení. Návštěvníci vyslechnou povídání o historii hradu a pověstech z úst kastelánky Ivy Matykové. Sobotní večer završí taneček v místním hostinci v Kraskově.

Chrudim - BHC Chrudim pořádá v sobotu ve sportovní hale Chrudim pro všechny zájemce soutěž v mariáši. Začátek soutěže je v 9 hodin, prezence je o hodinu dříve.

Chrudim - První reprezentační ples Českého červeného kříže se koná v sobotu od 19.30 hodin v Muzeu. Výtěžek plesu je věnován na činnost ČČK a výtěžek tomboly na veřejnou sbírku „Konto Míša“. Během večera budou také oceněni dobrovolní dárci krve.

Morašice – Sbor dobrovolných hasičů Morašice srdečně zve všechny milovníky dobré zábavy na sobotní maškarní průvod obcí. Průvod se začne řadit v jedenáct hodin dopoledne u hospody Ve Dvoře. Bohatý program je však připraven na celý den. Zábava bude pokračovat i večer, a to od 20 hodin Maškarním rejem se skupinou Triton opět v hospodě Ve Dvoře. Tak s sebou nezapomeňte přibalit dobrou náladu.

Orlickoústecko - Přijďte se pobavit a přispějte zároveň na dobrou věc

Letohrad – V Orlovně u Letohradu se v sobotu koná od 19.30 hodin XV. Charitní ples. Díky Nadaci Divoké husy bude výtěžek plesu zdvojnásoben a poté použit na zakoupení nových kompenzačních pomůcek do Regionální půjčovny kompenzačních pomůcek v Letohradě. Pokud máte čas a chuť se jít pobavit, zavítejte na ples a přispějte na dobrou věc.

Jablonné nad Orlicí - Putování do Santiaga de Compostela je název cestopisné přednášky, která se koná od 18 hodin v neděli na faře v Jablonném. O své zážitky z pěší pouti do španělského poutního místa se podělí Radka Mužíková a Stanislav Cendelín. Promítnou i obrázky. Tentokrát si přijdou na své i vaše chuťové buňky – k navození té správné atmosféry ochutnáte španělské víno.

Česká Třebová – Dnes od 17 hodin se na hlavním svahu Ski areálu Peklák v České Třebové uskuteční letošní druhý závod Poháru Orlických hor. Přijďte se podívat, jak jezdí obří slalom vycházející hvězdy českého lyžování.

Vysoké Mýto – V sobotu od 15 hodin začíná dětské představení s oblíbenou herečkou Magdou Reifovou s názvem Františkovo čarování s Majdou. Těšit se můžete na hodinový pořad, kde se střídají vtipné dialogy Majdy a Františka. Pořad provázejí písničky, které děti znají z Kouzelné školky. František se v představení neobjevuje pouze tak, jak ho děti znají na paravánu, ale překvapí své malé obdivovatele i u piana, v akváriu a dalších neobvyklých situacích

Pardubicko - Velký ples talentů v Ideonu

Pardubice - V sobotu se od 19.30 hodin uskuteční v Ideonu v Pardubicích Velký ples talentů. Hrát bude Komorní filharmonie Pardubice, jak ji neznáte, ale i taneční orchestr Uši music band, objev sezony Pirate Swing Band a divadelní kapela Můžete si za to sami. Vyhlášeny budou výsledky divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce Východočeského divadla v Pardubicích za rok 2010.

Pardubice – V kině Dukla se v sobotu od 10.30 hodin uskuteční dětské představení nazvané Františkovo čarování s Majdou. Půjde o hodinový pořad, kde se střídají vtipné dialogy Majdy a Františka. Pořad provázejí známé písničky, které děti znají z Kouzelné školky.

Pardubice – Ve Východočeském divadle bude v neděli od 19 hodin k vidění další představení, které je součástí prologu XI. ročníku Grand Festivalu smíchu. Na hlavní scéně pardubického stánku paní Thálie budou hostovat herci agentury Harlekýn s úspěšnou komedií Příbuzné si nevybíráme.

Rychnovsko - Hotel Holub přivítá princezny i loupežníky

Opočno – V neděli od 15 hodin se děti i jejich rodiče mohou těšit na Dětský karneval v Hotelu Holub. Všichni si užijí spoustu zábavy a pro děti, ať už princezny, zvířátka nebo jiné masky, je připraven zajímavý program. Nebudou chybět tombola a občerstvení.

Dobruška – Známou pohádku H. Ch. Andersena v úpravě V. Balcara můžete vidět v neděli od 10 hodin. V loutkové scéně sokolovny na vás čeká pohádka pro děti Sněhová královna.

Častolovice – Zavzpomínat na konec léta a sklizeň jeho plodů můžete v sobotu od 13.30 hodin v zahrádkářské klubovně v Častolovicích při tradiční degustaci jablek. Akci pořádají místní zahrádkáři. Poslechnout si můžete také přednášku s besedou o peckovinách, jejich pěstování a ochraně.

Rychnov nad Kněžnou – Ples Déčka s předáváním prestižních cen se koná v pátek večer v Pelclově divadle. K tanci a poslechu zahraje Marek Nágl s Fantasy Music a o předtančení se postarají členové TK Sollanc, TS Chaos, RK Crew a další.

Královéhradecko - Nudisté oslaví masopust v Aquaparku

Hradec Králové – V sobotu v 18 hodin v hradeckém Aquaparku začne Naturistický masopust. Jedná se o jednu z pravidelných akcí hradeckých nudistů. Na programu bude kromě všech vodních atrakcí i aquazorbing, aquaroller a aquatrampolina. Nebudou chybět ani dětské soutěže a malování na tělo.

Chlumec nad Cidlinou – Nové CD s názvem Jako psanec pokřtí v sobotu v chlumecké sokolovně v 21 hodin hudební skupina Komunál. Skupina díky své oblibě získala v anketě Hradeckého deníku o nejoblíbenější kapelu první místo stejně jako její zpěvák Luboš Suchánek zvítězil v kategorii zpěváků. V sobotu večer se bude křtít v pořadí již deváté CD.

Hradec Králové – Velké setkání sběratelů se v hradeckém Aldisu koná v neděli již od sedmi hodin ráno. Na místě se sejdou nadšenci, kteří sbírají známky, mince, bankovky, etikety, autogramy, pohlednice a spoustu dalších zajímavých sběratelských předmětů.

- Příznivci Čechomoru se konečně dočkali

Trutnov – V pátek se ve společenském centru Uffo koná od 19 hodin koncert skupiny Čechomor. Koncert se měl uskutečnit už v září, ale kvůli úrazu houslisty a zpěváka Karla Holase bylo vystoupení na poslední chvíli zrušeno. Vstupenky jsou v předprodeji za 290 korun a v den koncertu za 320 korun.

Dvůr Králové nad Labem – Hru Antonína Procházky Fatální bratři mohou zájemci vidět v neděli od 19.30 hodin v Hankově domě. Hra o tom, co se může stát, když člověk bere vážně rady astrologů, má zajímavé herecké obsazení. Objeví se v ní Josef Carda, Viktor Limr, Antonín Procházka, Simona Postlerová, Oldřich Vlach a další.

Čistá v Krkonoších – Krakonošova taneční zábava začne v sobotu od 20 hodin v místní tělocvičně. Pořadatelé pro zpestření připravili tombolu a soutěž o nejlepší taneční pár. Zájemce odjinud po 23. hodině odvezou domů.

Jičínsko - Ve víru tance před stovkou let

Jičín – V Regionálním muzeu a galerii připravují výstavu Smím prosit? Magická slůvka zavedou návštěvníky do světa plesů, merend a tanečních zábav od počátků 19. století až po období první republiky. Uvidí společenské oděvy pro bály a taneční zábavy, vějíře i další módní doplňky. Vernisáž se koná v pátek v 16 hodin.

Jičín – V neděli se můžete těšit na recitál Josefa Fouska Bez náhubku. Koncert známého skladatele, zpěváka, kytaristy, textaře a dlouholetého člena Divadla Semafor začíná v 19 hodin v Biografu Český ráj.

Jičín – Soutěže, hry, dárky a hlavně mnoho muziky osvěží dětem nedělní odpoledne 6. února. V 16 hodin začíná v Masarykově divadle dětský karneval. O dobrou náladu a hudbu se postará Pavel Šejn.

Kopidlno – Ples včelařů a přátel přírody se uskuteční v sobotu od 20 hodin v sokolovně. K tanci a poslechu zahraje Formánečka, malý orchestr Hradní stráže Praha. V předtančení vystoupí mažoretky z Kopidlna. Hosty čeká i bohatá tombola. Přijďte se pobavit, potěšit, zatančit a zazpívat si ve společnosti přátel.

Náchodsko - Dítě, pes a starý herec na jeviště nepatří

Červený Kostelec – Premiéra divadelní hry „Dítě, pes a starý herec na jeviště nepatří aneb Cyrano“ v podání domácího ochotnického souboru Na tahu se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Divadle J. K. Tyla. Pod příběh o tom, že každý má v životě svůj velký sen, se režijně podepsali tři kostelečtí režiséři - Pavel Labík, Jan Brož a Vlastimil Klepáček.

Police nad Metují – Příběh o lásce a válce Africká královna představí v neděli od 19 hodin Divadlo Palace Praha. Těžko by se hledal nesourodější pár – on ostřílený lodník, ona spořádaná dcera z farářské rodiny. Ti dva se ocitnou spolu na jedné lodi. Humorný i dramatický příběh uvidíte v Kolárově divadle. Hrají Linda Rybová a Hynek Čermák.

Teplice nad Metují – Dámská jízda je název dia-projekce a povídání Hanky Šimkové o padesátidenním putování čtyř kamarádek po Austrálii. Jste zváni tuto sobotu v 17 hodin na zámeček Bischofstejn u Teplic nad Metují.

4.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení