Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

14.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Svitavsko - V Litomyšli poděkují koledníkům

Litomyšl – V neděli v devatenáct hodin se uskuteční v Lidovém domě Tříkrálový večer. Akce se koná jako poděkování všem lidem, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky. Hru Robinson Crusoe uvede Teátr Víti Marčíka.

Polička – V sobotu se koná v Centru Bohuslava Martinů vernisáž výstavy obrazů malíře Jindřicha pevného. Expozice připomene umělcovo životní jubileum, padesát let. Vernisáž začíná v sobotu v 16 hodin. Výstavu uvede František Čenda Dubovský. O hudební doprovod se postará sám Jindřich Pevný.

Orlickoústecko - Muzeum bude patřit čokoládě

Králíky – Čokoláda je název nové výstavy Městského muzea v Králíkách, která začíná dnes v 17 hodin. Výstava ze sbírek Muzea obchodu Bratislava představuje způsob obchodu s čokoládou a jinými sladkostmi, ale i formu balení a reklamy v první polovině 20. století. Pokud tuto výstavu navštívíte, máte možnost si koupit francouzskou a italskou čokoládu. Výstava potrvá do 26. února.

Vysoké Mýto – V sobotu 15. ledna ve 20 hodin se v klubové scéně M-klubu ve Vysokém Mýtě koná koncert legendární rockové kapely Krausberry v čele s Martinem Krausem. Připravena je i after party s kapelou Taipan ze Skořenic.

Česká Třebová – Putování až neskutečně krásnou přírodou Centrálního Kavkazu, výstup na Elbrus, zdolávání horských sedel s pukajícími ledovci, brodění v divokých řekách, setkání s hrdými pastevci ale také ozbrojenými vojáky v pohraniční zóně s Gruzií, teroristické útoky. Tak tohle všechno je úchvatný i neklidný Kavkaz. Pokud vás toto téma zajímá, navštivte dnes v 18 hodin ekocentrum Podorlicko v České Třebové. Čeká na vás Jana Dušánková s velmi zajímavou přednáškou – Divoký Kavkaz.

Chrudimsko - Ochutnávka pocitů závodníka rallye

Luže – Rallye team Chrudim pořádá v sobotu 15. ledna Sprint Slalom Slide na letišti Dobrkov u Luže. Zájemci si mohou zajezdit a bezpečně vyzkoušet svoje umění. Zvána je i veřejnost, která má vstup zcela zdarma a může podpořit soutěžící nebo se svézt ve voze pořadatelů. Začátek v osm hodin. Další informace na adrese www.rallyechrudim.cz. Rallye team Chrudim vznikl v roce 2010 za účelem popularizace rallye a umožnění amatérům vyzkoušet toto automobilové odvětví.

Chrast – Taneční škola Bohémia pořádá Taneční festival Vysočina 2011 v neděli 16. ledna od 10 do 18 hodin v sokolovně v Chrasti. Soutěžit se bude v Hobby Dance (rekreační tanec neregistrovaných párů), Soutěž v kategorii E (taneční páry, které chodily vloni do základních tanečních) a České polce.

Pardubicko - Zazpívá Jaroslav Samson Lenk

Pardubice - Malá scéna ve dvoře Východočeského divadla uvede v pátek od 19 hodin koncert folkového a trampského zpěváka, kytaristy, textaře a písničkáře Jaroslava Samsona Lenka.

Pardubice - V pátek se v pardubickém Divadle 29 koná od 20 hodin dvojkoncert skupin DG 307 a Tamers of Flowers u příležitosti vydání DVD Tamers of Flowers a knihy Pavla Zajíčka Pohádka se špatným koncem. Koncertní program DG 307 s názvem Podobenství bude provázen projekcí fotografií Bohdana Holomíčka.

Pardubice - Hlavní plesová sezona nabídne v pátek hned dva středoškolské maturitní plesy. První se koná v pardubickém ABC klubu a pořádá ho Střední škola podnikatelská z Rybitví. Druhý maturitní bál uspořádá ve Výstavním a společenském centru Ideon Střední průmyslová škola elektronická. V sobotu pořádá Integrovaný záchranný systém Pardubického kraje svůj ples v Domě kultury Dukla.

Královehradecko - Barbaři se utkají s udatnými rytíři v Dohalicích

Dohalice – V pořadí již osmá zimní bitva se odehraje v sobotu 15. ledna v Dohalicích na Hradecku. Začíná se ve dvě hodiny odpoledne a tentokrát budou bojovat barbaři proti rytířům v příběhu nazvaném Návrat krále. Návštěvníci se budou moci pokochat nejen šermířským a bojovým uměním udatných rytířů, ale k vidění bydou také kouzla čarodějů. V Dohalicích se nejedná o žádnou rekonstrukci historické události, ale o vymyšlený děj. Návštěvníky kromě bitvy čeká i občerstvení a trh se středověkými suvenýry. Bitvu pořádá dětský kroužek historického šermu Tesák.

Hradec Králové – Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové pořádá v sobotu 15. ledna den otevřených dveří. Její brány se veřejnosti otevřou v devět hodin ráno. Návštěvníkům budou podány informace týkající se přijímacího řízení i studia. Bude možné si prohlédnout i vybraná pracoviště fakulty. V odpoledních hodinách je možné navštívit i den otevřených dveří na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany se sídlem v Hradci.

Lochenice – Na tradiční dětský karneval se může těšit omladina v Lochenicích u Hradce Králové. Uskuteční se v sobotu od 14 hodin ve zdejší hospodě U Novotných, kde tradiční zábavu pořádá lochenický Klub žen. Kromě soutěží a her je připravena dětská diskotéka Jindry Žáka.

Rychnovsko - Loutkové divadlo pro nejmenší

Opočno – Pohádku Vodníkova Hanička můžete vidět v neděli od 15 hodin v Kodymově národním domě. Loutkové divadlo pro nejmenší potěší jistě nejen děti.

Opočno – V neděli se ve Společenském centru Kino 70 koná od 17 hodin Novoroční koncert Opočenky. Na tento netradiční koncert jsou zváni všichni příznivci dobré dechové hudby.

Solnice – V sobotu od 20.00 hodin pořádá Sbor dobrovolných hasičů Solnice ve Společenském domě v Solnici Hasičský ples. Hrát bude skupina Fantasy Music.

Týniště nad Orlicí – Taneční odpoledne pro nejen dříve narozené a také pro všechny milovníky společenských tanců bez rozdílu věku je připravena v neděli od 14 hodin v malém sále kulturního domu. Přijďte si zatančit, nebo se jen zaposlouchat do dobré živé hudby. K tanci a poslechu bude hrát kapela Filipa Koláře.

Náchodsko - Otužilci letos opět pokoří řeku Metuji. Již po čtyřicáté

Náchod – SK Výtahy Náchod, oddíl dálkového a zimního plavání, pořádá v sobotu 15. ledna už 40. ročník Setkání otužilců na Metuji. Zároveň jde o 12. ročník Memoriálu Jirky Řebíčka.

Slavnostní nástup všech plavců se uskuteční v 13.30 hodin v ulici Na Strži u zimního stadionu. Pořadatelé mají příslib účasti zhruba 120 plavců z Čech, Moravy, Slovenska, Belgie, Německa a Polska. Tradiční jsou rovněž tratě, na kterých se poplave. Nejkratší distancí je 100 metrů, zdatnější otužilci se mohou vydat na trať 250, 500 či dokonce 750 metrů dlouhou.

Do Náchoda by měla přijet šestnáctiletá přemožitelka kanálu La Manche, Lenka Štěrbová z Pardubic. Pořadatelé nezapomínají ani na diváky, pro ně letos připravili atraktivní soutěže o zajímavé ceny, zpestřením odpoledního programu bude rovněž volba královny krásy zimního plavání.

Horní Adršpach - Na odpočívadle za hlavním parkovištěm se tuto sobotu od 10 do 15 hodin uskuteční 12. ročník dřevorubeckého klání Dřevorubec roku Adršpach 2011. Všichni profesionální i amatérští závodníci, kteří si chtějí poměřit síly, se mohou přihlásit v sobotu od 9 do 9.50 hodin v místě závodu. Pracovní nástroje s sebou. Bude se soutěžit v disciplínách: výměna řetězů na JMP, štípání, nakládání, přesekávání, řezání odvětvování a kácení na přesnost. Připraveny jsou projížďky na koních a saních, opékání buřtů i hudba.

Česká Skalice – DS Maska při TJ Sokol Česká Skalice zve na reprízu divadelní komedie s duchařskými prvky Rozmarný duch. Představení můžete zhlédnout v sobotu 15. ledna v 19 hodin ve velkém sále sokolovny. Vstupenky lze zakoupit předem v Informačním centru Česká Skalice.

Jaroměř – Boučkovo loutkové divadlo bude tento víkend otevřeno všem návštěvníkům. Po oba dny se tu vždy od 10 do 17 hodin konají dny otevřených dveří. Součástí je i zahájení výstavy k výročí založení souboru, spojené s výstavou rodinných marionetových divadel. Výstava je otevřena také po celý následující týden vždy od 10 do 17 hodin.

Jičínsko - Lednové matiné k výročí narození Šrámka

Sobotka – Městské kulturní středisko srdečně zve na tradiční lednové matiné k výročí narození Fráni Šrámka. V neděli ve 14 hodin začíná v Šrámkově domě beseda s ilustrátorem Šrámkových básní Vladimírem Kopeckým.

Jičín – I když o sobě na jednom ze svých profilů píší, že jsou sdružením hudebních vyvrhelů a povalečů, rozhodně to není pravda. Jičínská kapela, která se dala dohromady v roce 2006, nyní pokřtí už své třetí album „Souznění“. Na křtu společně s nimi vystoupí i další hosté – kapely Post Pubescentos a Bludy. Křest desky se uskuteční tuto sobotu v klubu Tančící dům v Jičíně ve 20 hodin.

Valdice – Věznice Valdice a SKP Valdice pořádají 4. kartouzský sportovní ples v sobotu 15. ledna v místním kulturním domě. Začátek ve 20 hodin. Předprodej vstupenek: sekretariát Věznice Valdice, tel.: 493 507 209, vstupné 100 korun. Hraje Jelband. Bohatá tombola. Doprava z Jičína v 19.30 (u kina, U Šuků) a zpět (zhruba ve dvě hodiny ráno) je zajištěna. Občerstvení v průběhu plesu obstará cateringová společnost.

Trutnovsko - Na čemkoliv bez kol z kopce dolů

Čistá u Horek – Krakonošovu jízdu na čemkoliv pořádají v sobotu členové sboru dobrovolných hasičů. Účastníci druhého ročníku mají sraz do 13.30 hodin na svahu nad vodárnou. Kategorie: předškolní děti, děti do 15 let, dospělí, povoleny jsou jakékoli dopravní prostředky jedoucí smykem (bez kol) z kopce dolů. Hodnotí se čas zdolání trati i originalita dopravního prostředku. Možná přijde i Krakonoš.

Horní Maršov – Rýchorský sešup, akce spojená s výstupem na Rýchorskou boudu a stavěním iglů, se koná tuto sobotu. Sraz účastníků je v 10 hodin u hotelu Slovan. Na závěr je plánovaný sjezd zpět do Maršova na saních, bobech nebo pytlích.

Trutnov - O pračlovíčkovi, představení pro děti od 4 let, sehraje v neděli ve Společenském centru Uffo soubor Tramtárie. Děti čeká výlet do světa dinosaurů. Trochu poučné, ale hlavně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tygrem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno lépe. Začátek v 16 hodin.

14.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Královéhradecko, Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí - Pokračovala Východočeská basketbalová liga mužů i žen.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení