VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji na 22. - 23. května.

21.5.2010
SDÍLEJ:

Devátý ročník festivalu pěveckých sborů Moravskotřebovské arkády.Foto: Milan Koláček

Svitavsko - Pěvecké sbory míří do Moravské Třebové

Polička – Motokrosový sprint do vrchu se vrací po osmnácti letech na sjezdovku v Liboháji. V prudkém kopci pořadatelé z místního automotoklubu přichystali motokrosovou trať. O divácky atraktivní podívanou se postarají závodníci v pěti kategoriích. Na trasu vyrazí jak děti mladší deseti let, tak teenageři do patnácti. Kromě nich se do vrchu vydají závodníci na strojích kategorie MX1,MX2 a na čtyřkolkách. Závod je otevřený, kdo přijede na start, může směle vyrazit k cíli. „Zatím očekáváme minimálně na pět desítek závodníků,“ sdělil pořadatel Ladislav Červený. Trénink začíná v deset hodin dopoledne, vlastní závod ve 13 hodin.

Moravská Třebová - Ve dnech 22. a 23. května proběhne jubilejní 10. ročník hudebního festivalu a nesoutěžní přehlídky pěveckých sborů „Moravskotřebovské arkády 2010“. Na festivalu se představí sbory z celé republiky. V sobotu navíc vystoupí na zámku Iva Frühlingová. Zahraje symfonický dechový orchestr Harmonie Šternberk a cimbálová muzika Včelaran. Diváci se mohou těšit na rockovou operu Oidipus Tyranus. Kolem sobotní půlnoci vystoupí skupina bicích nástrojů Jumping Drums. Neděle patří sborům. Kompletní program najdete ZDE.

Vendolí – Do vesnice u Svitav přijedou v sobotu dopoledne indiáni. Kmen Vendolčučoni přijede na louku za Vendolím kolem půl jedenácté dopoledne. Průvod půjde z letiště Vendolí ke kaňonu na louce nad „Bártem“, kde do pozdních nočních hodin budou znít rytmy bubnů. Určitě přijedou i kovbojové. Cesta bude po vesnici značená.

Orlickoústecko - Hudba zazní v pivnici i na zámeckém nádvoří

Žamberk – Při Free Stage 2010 (acoustic/rock) se v sobotu od 21.30 hodin v Pivnici U divadla můžete zaposlouchat do libého zvuku převážně akustických nástrojů v podání dvou místních kapel Hasbery a Gray Fuse. Obě kapely hrají převážně autorské skladby inspirované americkou a britskou rop/rock scénou 80. a 90. let. Jako třetí kapela vystoupí Rain Brothers z Pardubic. Choceň – Druhé jarní bigbítování se uskuteční na nádvoří zámku v Chocni v pátek od 18 hodin. Na úvod koncertu je připraveno překvapení v podobě nové začínající rockové skupiny. Dále pak vystoupí W. A. F z Vysokého Mýta, Dirty way z Litomyšle a Nové zboží z Chocně.

Česká Třebová – Vytvořit si vlastní originální tričko můžete dnes od 16.30 hodin v MC Kamínek v Chocni, kde probíhá Batika za studena. Stačí si přinést bavlněné tričko.

Chrudimsko - Děti oslaví svůj velký den

Zaječice – V sobotu se v okolí Kulturního domu v Zaječicích koná oslava Dne dětí Děti dětem. Program začíná v 9.30 a končí kolem 17. hodiny diskotékou. Mezi tím děti uvidí například vystoupení kouzelníka, mažoretek, šermířů, barmanskou show i pohádku. Čekají je rovněž soutěže a hry.

Medlešice - V sobotu se koná dendrologická vycházka do zámeckého parku v Medlešicích. Sraz je ve 14.15 u vchodu do zahrady. Vycházku vede Vítězslav Haupt, který představí zajímavé i běžnější druhy dřevin, které v parku rostou.

Slatiňany - Ve dnech 22. a 23. května se koná na výstavišti za železničním přejezdem směr Orel výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů, která bude doplněna o prodej sadby zeleniny, okrasných keřů, balkonových květin, zahradnických doplňků a prodej keramiky. Otevřeno je v sobotu od 7 do 17 hodin, v neděli od 7 do 15 hodin.

Program na další akce na Chrudimsku najdete ZDE.

Pardubicko - Britský den na dostihovém závodišti

Pardubice – Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu od 13 hodin koná druhý letošní dostihový mítink. Britský den nabídne devět překážkových dostihů, jejichž vrcholem bude 18. ročník Velké ceny města Pardubic – Memoriál Dicka Francise. Je zároveň úvodní kvalifikací pro 120. Velkou pardubickou České pojišťovny. Kromě dostihů na návštěvníky Britského dne čeká rozmanitý doprovodný program. Při sobotním Britském dnu bude na závodišti v Pardubicích stát pravý londýnský doubledecker s kavárnou.

Pardubice – Na Jevištní zkušebně Východočeského divadla se v sobotu od 19 hodin uskuteční premiéra dramatizace Gogolovy povídky Bláznovy zápisky v režii hostujícího Mariána Pecka, který do hlavní role obsadil Martina Mejzlíka. Inscenace nabídne tragikomický humor, divadlo plné scénické obraznosti, jevištní poezii, zpěv i karikaturu naší vlastní směšnosti.

Královéhradecko - Letiště obsadí stará americká auta

Hradec Králové – Milovníci starých amerických aut a nablýskaných strojů Harley–Davidson se mohou pomalu chystat na víkendovou party. Brány prvního ročníku akce nazvané American Hot Wheel se otevřou už v pátek odpoledne. Program v areálu Festivalparku na hradeckém letišti nabídne po oba víkendové dny téměř nepřetržitý sled soutěží, závodů a doprovodných akcí. Řidiči se svými vozy budou moci vyzkoušet jízdu zručnosti, schopnosti motorkářů ověří naopak jízda pomalosti. Chybět nebudou tradiční disciplíny, tedy závod ve sprintu na 1/8 míle, soutěž o nejlepší zvuk či gumování ve vyhrazeném areálu.

Hradec Králové - Špička dětské scény českého Break Dance a Street Dance se sjede v neděli do hradeckého Aldisu. Festival dětského tance tam začíná v 10 hodin. Milovníkům moderních tanců se představí přes 500 mladých umělců z celé republiky.

Rychnovsko - Evergreeny zazní na zámku Potštejn

Potštejn – Večer starých trampských a filmových evergreenů v podání Jana-Matěje Raka a Františka Vlčka vás čeká na zámku Potštejn v Mramorovém sálu v pátek od 19 hodin. V pořadu „Písně pro poslední hosty“ zazní v nečekaných úpravách písně slavné i neznámé.

Dobruška – Na 3. ročník obnovené tradice Dobrušské pouti se můžete těšit po celý víkend. Stejně jako při předchozích ročnících budou na náměstí F. L. Věka veškeré pouťové atrakce a v ulicích vás čeká stánkový prodej.

Borohrádek – Na sobotu připravilo město Borohrádek Dětský den, který začne rybářskými závody v 7 hodin na vodní nádrži na Zámlýní, děti se dále mohou těšit na hry a soutěže, ukázku zásahu vězeňské služby, klauny Pepino a Josefino i volný vstup na pouťové atrakce. Na odpoledne jsou pak připraveny zvěřinové hody, netradiční fotbalové utkání, koncert dechové hudby, ukázka bojového umění i koncert Petry Černocké.

Jičínsko - Ve Starých Hradech zváží pohádky

Staré Hrady – Pohádkové slavnosti aneb Kolik váží pohádky? Bohatý program je připraven na sobotu od 10 do 18 hodin ve Starých Hradech. Soutěže, hry, pohádková představení, jarmark, překvapení pro každého. Současně proběhne druhý ročník sběratelského snažení – knížky do Pohádkové bibliotéky. V květnu 2009 při ustanovujícím rekordu darovali návštěvníci do Starohradské pohádkové bibliotéky 64 knih, které mají v názvu pohádka – pohádky – pohádkový a celkem vážily 34,31 kg. Překonáme rekord? Záleží na vás. Přijďte si užít pohádkový den a přineste knížku, kterou už máte přečtenou, a uložte ji na Starých Hradech.

Ostroměř – Sbor dobrovolných hasičů Ostroměr zve na požární soutěž Memoriál Jaroslava Rychtery. Koná se v sobotu od 9 hodin ve sportovním areálu Základní školy Eduarda Štorcha v Ostroměři. Soutěží se s klasickým materiálem a viditelně neupravenými stroji. Při příležitosti 125. výročí založení sboru bude vystavena současná i historická technika, včetně předvedení

Trutnovsko - Mažoretky předvedou to nejlepší

Rtyně v Podkrkonoší – V sobotu se ve Rtyni koná 17. ročník největší evropské soutěže mažoretek. Ty se nejprve představí v 9.30 hodin pochodovým defilé na náměstí Horníků, od 14.15 hodin pak diváci zhlédnou pódiové sestavy v areálu na Rychtě, pokud bude pršet, přesune se program do Orlovny.

Suchovrchy – V sobotu od 13.30 hodin se v Suchovrších koná slavnost Na hradě a v podhradí. Účastníky čeká odpoledne plné soutěží, ochutnávka středověké kuchyně, ukázky tradičních řemesel nebo turnaj Úpických střelců. Ve spolupráci s Báňskou záchrannou službou v Odolově a místními hasiči otevřou pořadatelé lokalitu Zlatá jáma. Veřejnost do ní může zavítat od 9 do 17 hodin.

Bílé Poličany – Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu poznávací pochod Cesta do pravěku. Startuje se od 13 hodin u restaurace Pod Vinicí. Trasa povede přes památný vrch Vinice

Náchodsko - Císařská vojska potáhnou Ratibořicemi

Ratibořice – Čtvrté Císařské manévry se uskuteční v sobotu v zámeckém parku v Ratibořicích. Areál zámeckého parku se promění ve vojenský tábor a cvičiště z časů protinapoleonských válek. Spojenecká vojska přijede přehlédnout sám ruský car Alexander I. se svým doprovodem. K vidění budou ukázky výcviku vojsk, manévry jednotek, cvičná střelba z pěchotních zbraní i z děl. Doprovázet je bude vojenská hudba a vystoupí také skupina Kantoři. Program začíná v 10 hodin. V případě mimořádně nepříznivého počasí se akce neuskuteční.

Náchod – Den s Primátorem – oblíbené pivní slavnosti vypuknou tuto sobotu v 10 hodin v areálu pivovaru v Náchodě. Program letošního ročníku bude pestrý. Na pódiu vystoupí kapely Skapolo, YoYo band, Nightwork, Mandrage, Hebbie Jeebies či Tři Sestry revival banda. Účast přislíbil i skladatel Jaroslav Uhlíř, osobnost české hudební scény. Zájemci si od 11 hodin mohou prohlédnout výrobní prostory pivovaru. Součástí dne otevřených dveří je tombola a soutěže. Pražský rapper s kytarou Xindl X slavnosti zakončí po 19. hodině.

Česká Skalice – Ty smradi taky něco uměj! – to je název 2. ročníku volnočasového festivalu, jehož cílem je ukázat dětem a mladým lidem možnost smysluplného a kreativního trávení volného času. Akce se koná v sobotu od 12 hodin v areálu ATC Rozkoš. Hudebně ji podpoří skupiny Už Jsme Doma, JET8, Skapollo, místní Jo!Ska, Los Candelabros a další. Na návštěvníky čeká spousta workshopů, výstavy, stánky s pracemi mladých lidí, dětský koutek. Dozvíte se více o nízkoprahových klubech a organizacích věnujících se dětem.

21.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
3

Stalo se o víkendu: Vražda v parku? Kriminalisté pátrají po totožnosti muže

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Není čas změnit předsezonní plány? Fotbalový Hradec je v průměru druhé ligy, o útoku na návrat mezi českou elitu nejde mluvit.

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Královéhradecko, Jičínsko - Jedna z nejmenších obcí na Jičínsku - Petrovičky - má pouze 43 obyvatel, z nich je 36 voličů. Při prezidentských volbách už prý volební komise zasedne v novém obecním úřadě, který je před kolaudací. Stará miniaturní radnice zřejmě půjde k zemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT