Rychnovsko - Swingové Vánoce s Carminou

Kostelec nad Orlicí - Nezapomenutelný koncert se bude konat v sobotu od 19 hodin a poté i v neděli od 16 a od 19 hodin v zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Swingové Vánoce s Carminou přinesou posluchačům nejenom tradiční vánoční skladby, ale i novinky z aktuálního swingového CD, které si pro zájemce Rychnovský dětský sbor připravil.

Svitavsko - Před půlnocí si přijďte zazpívat koledy do muzea

Svitavy – Před půlnoční mší v pondělí se můžete už tradičně setkat s přáteli ve svitavském muzeu. Zahrát a společně s návštěvníky zazpívat koledy přijdou ve dvaadvacet hodin svitavští muzikanti. Připraven bude horký čaj s rumem.

Litomyšl – Koledovat se bude na Štědrý den v Litomyšli. Od 13.30 hodin před domem U Rytířů na Smetanově náměstí. Zahraje kapela Věneband. V ten samý čas na venkovní terase restaurace Na Sídlišti si můžete poslechnout kapelu Xilt.

Jevíčko - Na tradiční otevírání Betléma a vánoční scénku jste zváni na Štědrý den ve 14 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jevíčku. Dozvíte se, jak to bylo s narozením Ježíše Krista.

Orlickoústecko - Psi v útulku si znovu zaštěkají na Ježíška

Dolní Třešňovec - Psí útulek Canis centrum, který sídlí v areálu střední zemědělské školy, v sobotu pořádá tradiční předvánoční den otevřených dveří. Vyvrcholí jím akce Štěkání na Ježíška, jejímž cílem je získat pro pejsky nejen finanční podporu, ale i krmivo a další potřeby. V sobotu od 9 do 15 hodin mohou zájemci pejskům dárky přinášet přímo pod vánoční stromeček. Vítány jsou granule, piškoty, těstoviny, rýže, pamlsky, míče, pevné obojky a vodítka, postroje a náhubky.

Česká Třebová - Občanské sdružení In Spiral v sobotu pořádá již druhé bleší trhy. Po vydařené podzimní premiéře v parku Javorka se tentokrát přestěhují do klubu Modrý trpaslík. „Blešák" bude nejenom skvělou příležitostí, jak doladit zbývající vánoční dárky, ale navíc opět pomůže. Poprvé se přispívalo na sdružení Naděje, tentokrát výtěžek z prodeje získá Mateřské centrum Rosa.

Chrudimsko - Šťastné a veselé pro lidi dobré vůle…

Nasavrky - Na čtvrtém adventním koncertu v sobotu od 16 hodin v zámku v Nasavrkách se představí Kvintetky. Učinkují: Iva Vašíčková, Kamila Chvasteková, Míša Šupíková zpěv; Ola Vašíčková zpěv, klavír; Jana Trojanová zpěv, poezie, průvodní slovo; Štěpán Buchar kytara a Monika Bucharová violoncello. Vstupenky je možno objednat v Infocentru v zámku.

Pardubicko - Michal Hrůza a Hrůzy u „Žluťáka"

Pardubice - V hudebním klubu Žlutý pes se v pátek od 21 hodin uskuteční koncert Michala Hrůzy a kapely Hrůzy. Zpěvák Michal Hrůza se na české hudební scéně pohybuje již více než deset let a byl dlouhá léta frontmanem kapely Ready Kirken, pro kterou složil již více než padesát textů a písní. Ve „Žluťáku" se na konci týdne objeví se svou kapelou Hrůzy, s níž vystupuje od roku 2006.

Královéhradecko - Přivítejte vánoční čas z Bílé věže

Hradec Králové - V sobotu a v neděli bude vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin otevřena adventní Bílá věž. Umožní zájemcům podívat se na zimní Hradec z výšky. V neděli 23. prosince od 16.30 hodin zazpívá Vokální harmonie v královéhradeckém evangelickém kostele v Nezvalově ulici.

Náchodsko - Tmu prozáří betlémské světlo

Česká Skalice - Dětský divadelní soubor Raraši vás zve v neděli 23. prosince ke kašně na Husově náměstí, kde odehrají biblický příběh o narození Ježíška. Přijďte si na náměstí zazpívat vánoční koledy, připít si punčem či svařáčkem a načerpat tu správnou vánoční atmosféru. Představení budou dvě a začínají v 16.00 a v 17.00 hodin. Přijdou také skauti z České Skalice, kteří vám donesou betlémské světlo.

Adršpach - Jedním ze symbolů českých Vánoc se během dvou století stala nejhranější a nejpopulárnější česká skladba Jakuba Jana Ryby Česká mše vánoční, která je také uváděná jako mše Hej, mistře. Tuto nádhernou připomínku blížících se svátků si můžete vyslechnout v podání souboru Musica Braunensis již tuto sobotu 22. prosince v 17.00 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže v Adršpachu.

Jičínsko - Komu karty v ruce šustí…

Nebákov - Jedenáctý ročník turnaje v mariáši se koná v sobotu na chatě v Nebákově. Prezence je od 8 do 8.45 hodin. Hraje se na pět kol po 60 minutách volený mariáš ve třech. V ceně 150 Kč je zahrnut i oběd. Na mistrovství Českého ráje 2012 budou oceněni tři nejlepší peněžitou prémií. Obec Roveň se nachází mezi Libošovicemi a Mladějovem. Na Nebákov se dostanete z Rovně značenou odbočkou. Organizátoři slibují, že cesta bude protažená.

Chodovice - Velký vánoční koncert se koná v sobotu od 18 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Chodovicích u Hořic. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu získá klub Klokánek v Hořicích. Můžete se těšit nejen na koledy.

Trutnovsko - Sejdeme se u sousoší českých velikánů

Malé Svatoňovice - Pietní setkání u sousoší bratří Čapků se opět koná v centru obce. Nejinak tomu bude i letos. Sraz je v úterý na náměstí K. Čapka v 10 hodin.

Dolní Brusnice - Po oba sváteční dny 25. a 26. prosince bude živo u kapličky při Hotelu pod Zvičinou. K vidění bude živý Betlém, vždy od 13 do 15 hodin. Bude tu slavnostně otevřena expozice obrazů Křížová cesta. Vstupné je dobrovolné a bude použito k další renovaci kapličky.