Hlavní dění je na programu o víkendu, ovšem první nedočkavci mohou zavítat již během dnešního odpoledne.

Od pátečních 15 hodin už totiž budou fungovat některé stánky a také atrakce. Zbývající dva dny již od rána vše pojede naplno. Konec o večerech není konkrétně stanoven, prioritní bude zájem lidí, nicméně jistým způsobem bude zohledněno udržování nočního klidu.

Od páteční 15. do nedělní 17. hodiny musí řidiči počítat s částečnou uzavírkou průjezdu obcí, a sice v úseku od silnice I/14 dál směrem na Doudleby nad Orlicí. Místa pro stání vozidel budou opět na loukách a vyčleněných parkovištích. Kapacita bude zřejmě na hraně, ovšem existuje také možnost dopravy vlakem nebo autobusem. Zdatnější mohou vyrazit třeba i na kole.

A co letošní Potštejnská pouť nabídne? „Zřejmě hlavně pěkné počasí, což je vždycky klíčové. Potom to bude více než 350 stánků a padesát atrakcí, jsou tu i adrenalinové novinky, zabaví se všichni od malých až po velké. A pochopitelně hlady nebo na dehydrataci na pouti také nikdo neumře,“ zve do Potštejna starosta Petr Dostál. Ten kvituje rovněž výhodu, že lidé si během pouti budou moci odpočinout na hradě, zámku, či v kempu Vochtánka.

Právě na tábořišti se naskytnou další varianty vyžití. Kromě pouťových specialit je na sobotu a neděli (vždy 11 – 17 hodin) mimo jiné připraveno svezení na dostavníku či na koních. Sobotní večer (od 20 hod.) dále zpestří vystoupení kapely Ještěřice.

Potštejnskou pouť by neměla příliš ovlivnit ani obdobná akce v ne až tolik vzdáleném Letohradě. „Bude pěkné počasí, podobně to bylo při pochodu Přes tři hrady a byl z toho rekord. Myslím, že lidé mají chuť někam vyrazit. Může přijít třeba přes deset tisíc lidí, ale turnikety tu nemáme. Pouť v Letohradě nám neškodí, protože jednou jsme nedali shodné datum a návštěvnost to nijak zvlášť nezvýšilo. Ale stejný termín mít musíme, původ je církevní.
Nicméně si myslím, že část lidí jde na tu svoji pouť a další zvládnou navštívit obě,“ doplnil starosta Dostál.

U příležitosti Potštejnské pouti mohou návštěvníci počítat s tím, že na sobotu a neděli je připravena kyvadlová autobusová doprava pro navýšení víkendových spojů. Svoz je naplánován z rychnovského sídliště Habrová, přes město po trase MHD, dále přes Lupenici, Vamberk a Záměl do místa konání.

Jízdní řád
Jízdní řád - Potštejn