Příležitostné razítko je filatelisty vyhledávané. Na dopis vám ho dají v Neratově.

Při příležitosti 10. výročí Sdružení Neratov byla poštovna v horské osadě otevřena v roce 2002. Během uzavření poštovny na Sněžce byla jedinou fungující v Královéhradeckém kraji.

„Je to vlastně takové obchodní místo České pošty nižšího typu, protože nemůžeme dělat peněžní služby. Nejsme totiž napojeni na databázi pošty, pokud jde o platební styk. Ale jinak máme svoje běžné razítko a lidé tady mohou podat dopisy jak obyčejné, tak i doporučené,“ sdělil Ludvík Klimeš ze Sdružení Neratov. Zdejší poštovna je tak filatelisty velmi vyhledávaná nejen pro příležitostná razítka, ale právě i pro označení běžné korespondence.

Letos je tomu patnáct let, co Sdružení Neratov vzniklo, a tak je razítko připraveno k tomuto výročí. Sdružení se zde stará o handicapované lidi a pomáhá jim prožít plnohodnotný život a obnovuje i zdejší kostel. Na jeho činnost je možné přispět dárcovskou SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS Neratov.

Co se do tištěného vydání nevešlo:

Neratovské poutní slavnosti, během kterých budou zásilky ze zdejší poštovny oraženy, budou probíhat od středy 15. srpna do neděle 19. srpna. Během nich proběhnou mše i koncerty. První zazní vpolské Bystrzyci Klodzke hned ve středu. Vpátek bude vrekonstruovaném kostele koncertovat Oboroh, vsobotu Karel Diepold a hosté a vneděli Helena Suchárová a hosté. Vsobotu se zde bude hrát i divadelní představení. Poběží se také běh Terryho Foxe. Bližší informace o všech akcích, ale i o činnosti Sdružení Neratov a provozu zdejší poštovny je možné najít na adrese www.neratov.cz.