Venkovní koupání mohou otužilí plavci využít ještě v Týništi nad Orlicí.

 

Kdo se nemíní vzdát vodních radovánek, může ještě navštívit koupaliště v Týništi nad Orlicí, které prozatím zůstává otevřeno. Provoz ostatních zařízení tohoto druhu nahradily kryté bazény.

Za sportem mohou zájemci vyrazit i do Vamberka, kde v běžné otvírací době budou zpřístupněna všechna sportoviště. Navštívit zde mohou například fotbalový stadion, sportovní halu, k dispozici bude i volejbalové hřiště či tenisové kurty.

Novou atrakci nabízí školní hřiště, kde byl vybudován skate park, který byl otevřen 1. září. Dům dětí a mládeže připravuje plavání pro kojence a batolata. S nejmenšími se mohou rodiče vydat do bazénu mateřské školky od října.

V Rychnově nad Kněžnou se opět rozběhne solárium, na jehož služby mnoho lidí přes léto zapomnělo. „Je logické, že na podzim přijde více zájemců, v létě chodí jen ty skalní,“ uvedl Jaroslav Veselý.

Pěkné počasí se podepsalo i na návštěvnosti Bowling clubu. „Počet návštěvníků kolísal, pokud bylo hezky, navštívilo nás málo lidí,“ prozradila za klub Simona Veverková. Minimum zájemců během léta zaznamenala i rychnovská kuželna.

Ve větší počet návštěvníků věří i pracovníci Spinning Centra v Rychnově.

Rychnovský Fit klub si na nedostatek zájemců zatím nestěžuje, nicméně plánuje, jak jejich počet ještě zvýšit. „Rádi bychom zřídili internetové stránky, aby o nás věděli i turisté, kteří přijíždějí do Rychnova,“ poznamenal Josef Vašák, který je ochoten otvírací hodiny přizpůsobit zájmu veřejnosti. Zacvičit si zde zájemci mohou na poměrně kvalitních strojích, nejoblíbenější jsou podle zkušesností personálu cviky na dolní partie a na posílení břišního svalstva. Kromě tělocvičny jsou k dispozici i masáže.

 

Markéta Janečková