Bílá sobota tak byla příležitostí zamyslet se nad příběhem Ježíše Nazaretského – z nového překladu bible, přezdívaného Bible 21. století, četl například hudebník Slávek Klecandr, místostarosta Miroslav Richter, ředitelka ZŠ Mozaika Kamila Zemanová či Jan Tydlitát z odboru kultury Městského úřadu.

O Bibli 21 byl velký zájem

Na ekumenickém čtení se podílely čtyři církve – přítomen byl duchovní Roman Toušek z církve bratrské z Bystrého, který čtení v půl deváté ráno zahajoval, za Československou církev husitskou farářka Alena Naimanová, za jednotu bratrskou Jiří Bárta a byli zde také zástupci z řad katolíků. Kdokoliv ze zájemců se mohl také zapojit a výtisky nového překladu byly nabídnuty k prodeji – prodalo se jich kolem sedmdesáti kusů. „Pro mne byla celá tato akce poselstvím naděje, radosti a míru,“ řekla k události Olga Pírová za knihkupectví Naděje, která na příběhu Nového zákona považuje za nejkrásnější akt vzkříšení. „Myslím si, že znalost bible je podstatná i pro lidi, kteří nevěří v Boha, právě pro poselství o naději, je to povzbuzení pro každého,“ dodala dále Pírová.

Za dvanáct hodin čtení bylo možné vyslechnout celý Nový zákon: „Začali jsme Evangeliem podle Jana a skončilo se Zjevením,“ popsala průběh akce Olga Pírová. Čtení Bible 21 se konalo v 80 městech republiky, jako první se kniha knih četla v kapli Betlémské v Praze.