Věhlasná soutěž v netradičních vodních disciplínách u ledecké vodní nádrže začínala před třiceti roky jako Dětský den a později pokračovala i jako okresní soutěž Svazu socialistické mládeže.

Důraz na disciplíny

I tentokrát se muži mohou těšit na „hambatou“ přehlídku odvážných dívek a naopak ženy zase na promenádu odlehčených pánů. Hlavním programem však stále zůstává ukázka kaskadérských výkonů, při jejichž sledování se někdy tají dech, třese bránice a nebo také bolí celé tělo. „Volba Miss mokré tričko a Missák mokré trenky však nejsou tradiční soutěží. Dříve jsme zde volili Miss Ledecká lávka, což nebyla tak odvážná přehlídka. V případě kluků jsme na žádost „diskriminovaných“ žen zavedli tradici teprve před několika roky,“ zavzpomínal Luboš Šmída.

Protože letos chtějí dát důraz právě na odvážné sportovní výkony ve vodních disciplínách, nepozvali ani žádnou z drahých pražských celebrit.

Skokan ledecký

Zatímco v pátek bude patřit 31. ročník Kamikaze Ledecké lávky od 21 hodin „misskám a missákům“, v sobotu od 18 hodin soutěžím v bláznivých disciplínách.

„Stále věrni zůstáváme skladbě pěti disciplín. Mezi nejtěžší bezesporu patří skoky na lyžích, zavedené před deseti roky. Po všech úspěšných experimentech mezi živočichy jsme zanesli nový a ověřený biologický druh. Ten jsme pojmenovali Skokan ledecký (Žabákus ledecensis). Vyznačuje se zvláštními znaky: skáče jako gumový panák, mění barvu do modra a život mu není drahý,“ pozval na dvoudenní akci Luboš Šmída s tím, že přihlášky lze zasílat na: smida.ledce@tiscali.cz.