Výstava na zámku je volně přístupná, každý si tu může zakoupit drobnost, jejímž nákupem přispěje právě zmiňovanému nadačnímu fondu.

„Výrobky jsou různé, od malovaných hedvábných šátků přes pouzdra na brýle až po mobilní telefony. Zakoupit si zde může každý návštěvník také keramické a papírové výrobky a obrazy. Každý si najde to své," prozradila kastelánka častolovického zámku Kateřina Kuthanová.

S nadačním fondem Slunce pro všechny však častolovický zámek nespolupracuje poprvé.

„Majitelka zámku Diana Phipps Sternbergová, která je činná ve Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové, pořádá každoročně pro děti z nadačního fondu Slunce pro všechny vždy na jaře celodenní výlet na zámek s programem pro děti na celý den," dodává Kateřina Kuthanová.

Každý rok se to prý liší, ale den většinou spočívá ve slavnostním obědu v oranžerii, veselé prohlídce po zámku a pak je připraveno divadlo nebo hudební vystoupení.

Celý výtěžek z výstavy půjde na dobročinné účely. Tentokrát půjde o finanční podporu na opravu střechy školy pro osoby se speciálními potřebami v Uhnošti.

Prodejní výstava handicapovaných je stále v běhu, její závěr se plánuje na sedmadvacátého května. V tento den je připraveno slavnostní ukončení na nádvoří častolovického zámku. To se rozjede už od čtrnácti hodin.

Kdo má zájem, ať neváhá a přijde se podívat do častolovického zámku, dýchne na něho příjemné prostředí. Nebude chybět ani údiv nad tím, jak jsou děti šikovné.