„Bezprostřednímu vystoupení dětí se stejně žádní profesionálové nevyrovnají. Byl to zážitek na celý život,“ zhodnotili program dětí z Mateřské školy Láň návštěvníci plesu.

Zatímco Společenské centrum patřilo v pátek studentům rychnovské VOŠ a SPŠ, Pelclovo divadlo výrazně omládlo. Mateřská škola Láň zde totiž pořádala již 14. ročník Plesu Mateřinka.

„Máme za sebou jarní prázdniny a chřipkové období. To ovlivnilo čtrnáct lidí, takže jsem byla do poslední chvíle nervozní, jak to všechno dopadne,“ svěřila se hned po hlavním vystoupení ředitelka MŠ Láň Dagmar Židová a doplnila, že se na ples připravovali již od Vánoc. „Nejdříve se vymyslel program a nahrála hudba. Pak přišly na řadu děti a současně s tím jsme začali šít kostýmy a připravovat celkovou choreografii,“ zavzpomínala ředitelka na přípravy čtrnáctého plesu, do kterých se zapojili všichni zaměstnanci MŠ od učitelek, asistentek, provozních a kuchařek.

„Podobných plesů s tak nápaditým programem v Rychnově moc není. Většinou si organizátoři zaplatí předtančení od profesionálů, ale to se dětem nevyrovná. Prťata byla prostě kouzelná,“ shodli se návštěvníci vyprodané akce, kteří veselé vystoupení na téma čtyř ročních období ocenili ohromným aplauzem.