Už zítra se Piano na ulici objeví také v Rychnově nad Kněžnou. Iniciátorem rychnovského piana je Jan Dušek: “Je to nádherná akce, která má své kouzlo a přišlo mi jako vynikající nápad se do toho zapojit. Rychnovské náměstí bývá plné lidí a věřím, že se najde spousta šikovných pianistů a lidí, kteří hudbou potěší své okolí,” říká. Piano bude umístěné přímo v centru města, u kašny na Starém náměstí.

Piano bude umístěné ve speciálním dřevěném krytu, jehož autorkou je architektka Markéta Zdebská. Podle jejího návrhu dřevěnou “boudu” vyrábějí šikovní truhláři pod vedením Milana Machače v Truhlářství Pod Budínem. Díky tomu bude nástroj chráněný nejen proti povětrnostním vlivům, větru a dešti, ale také proti vandalům.

“Samotný dřevěný kryt bude vyrobený ze dřeva a aby bychom jím skutečně zabydleli veřejný prostor, tak jsme se rozhodli ho vyzdobit barevnými puntíky. Každý, kdo na křest piana přijde, dostane samolepící puntík, na který bude moci napsat libovolný vzkaz a umístit na kryt piana. Z hudebního nástroje se tak stane takový originální vzkazovník,” říká Honza Dušek.

Zítřejší slavnostní křest rychnovského piana je naplánovaný od 17 hodin. Přijede Ondřej Kobza, pražský kavárník a iniciátor českého projektu Piana na ulici. Pozvání do Rychnova přijala a neformální patronát nad křtem převzala basketbalová reprezentantka Ilona Burgrová.

Poděkování organizátorů patří i rychnovskému starostovi Janu Skořepovi za velkou podporu projektu. Velký dík Základní umělecké škole v čele s jejím ředitelem Pavlem Kovaříčkem za poskytnutí piana značky Scholze.

Na křest piana může na rychnovské náměstí dorazit opravdu každý. Pro návštěvníky bude připravené víno a drobné občerstvení. A když křest piana, tak samozřejmě s hudbou. “Pevně věřím, že to bude milé společenské setkání – naprosto neformální a v pohodě. Moc se na to těším,” uzavírá Dušek.