Na potštejnském hradě se se šermíři představí i král Artuš. Císaře Františka Josefa I. budou zase vítat na nádvoří kosteleckého Nového zámku. Jarmarečním veselím ožije zámek v Potštejně.

Hrad a zámky

„Hlavními dějišti jsou Kostelec nad Orlicí a nedaleký Potštejn. Oslovili jsme i další hrady a zámky v regionu, ale ne všechny měly o naši akci zájem,“ uvedla za hlavního organizátora Petra Šutová. Víkendové otevření hradů a zámků Podorlicka má být zároveň pozvánkou na řadu zajímavých akcí, jež region čekají. Patří sem Šumná Orlice, vítání léta, festival Orlická brána, loutkový festival a svátky dřeva.

Rockotéka

Včerejší část se odehrála v duchu hudebním. Na kosteleckém koupališti od deváté hodiny večer vystoupila skupina Sunset Blud a G – Point Funkction. Pak se konala rockotéka DJ Hamera.

Dnešní část akce se „přestěhovala“ do Potštejna. „Nádvoří hradu patří od jedenácté do patnácté hodiny divadelní a šermířské skupině Historika, která se představí legendou o králi Artušovi. Pot〜štejnský zámek zase na celý den ožije jarmarkem. Návštěvníci se mohou těšit na projížďky kočárem a soutěže. V osmnáct hodin se na nádvoří uskuteční koncert,“ pokračovala Šutová.

Ples na nádvoří

Zítra se pak akce přesune do Kostelce n. O. do Nového zámku. „Ve čtyři hodiny odpoledne začínají dětské dílničky, kde se budou vyrábět dárky pro císaře,“ sdělila Šutová. Právě císař František Josef I. by měl na nádvoří zavítat zhruba v osmnáct hodin. O půl hodiny později se tamtéž uskuteční slavnostní ples. „Víkend plný zajímavých akcí ukončí koncert historické skupiny Gnomus,“ uzavřela výčet víkendových akcí Petra Šutová.