Pořádná jízda ho čeká už v sobotu, od 19 hodin to tady naplno rozbalí tři rockové kapely. Program je plakátován jako OPOČNO FEST, plánují pořadatelé i další ročníky?

Jedním z organizátorů je Pavel Anděl z Informačního centra Opočno, v současné chvíli s každoroční akcí počítá. „Díky Opočenské besedě ve městě funguje cyklus Opočno hudební, který přináší koncerty a pořady zaměřené směrem k vážné hudbě. Akcí pro mladé je tu výrazně méně, rockové koncerty jsou spíš výjimkou. Opočno fest je akce, která určitě pomůže tuto mezeru zaplnit a pokud bude zájem, chceme to rozjet každoročně," plánuje Pavel Anděl.

A že si to v sobotu milovníci rocku v Opočně užijí, o tom svědčí i účinkující kapely. Electric shoes, Čí je to vina? a Žeň-sen. Zdá se, že festival dá příležitost místním. „Určitě, to bychom chtěli zachovat. V současné době je to trendem mnoha měst s ohledem na finance. A dát šanci místním je potřeba, často se jedná o výborné skupiny. V sobotu si to tady všichni pořádně užijí," zve Pavel Anděl všechny, kdo se chtějí příjemně odvázat.

A přidává tři důležité informace. Vstupné bude dobrovolné, jídla a pití bude dost. A žánrové označení death-pop, které má ve svém programu jedna ze skupin, nemá se smrtí nic společného. „Kluci si to dali z recese, jinak hrají pohodovky. Takže žádný strach, naopak plánujeme, že žít budeme v sobotu naplno a protáhnem to přes půlnoc. Snad nás počasí nezradí," doufá za všechny pořadatele Pavel Anděl.

(dm)