Na sobotní koncert a křest DVD legendární kapely Oboroh přišli nejen dlouholetí příznivci folkrocku. Hvězdným čestným hostem byl Vladimír Mišík.

Prověření mistři folkrocku

Mírně po osmé hodině sál Kulturního domu Rabštejn uctivě ztichl. Písňový text „S tebou mě baví svět/ bez tebe jakbysmet,“ lehce melancholicky zahájil hudební produkci. Zhruba uprostřed večera proběhl slavnostní křest nového DVD nazvaného Noc s Oborohem – 20 let, na kterém můžeme slyšet všech 14 hudebníků, kteří se v uskupení Oborohu za jejich dvacetiletou éru vystřídalo. „Ze zakládajících členů jsme v současném Oborohu jen dva, já a Roman Dostál,“ zpřesnil Slávek Klecandr. Zazněly skladby nové ze zmíněného DVD a dále například převzaté songy z dílny Leonarda Cohena či Vladimíra Merty.
Tklivá nezapomenutelná píseň Láska je jako večernice nechyběla v sestavě Vladimíra Mišíka, který po křtu DVD Oborohy vystřídal. Konec večera měla na starosti formace zvaná Zelená pára, která zahrála řadu skladeb od kapel Pink Floyd nebo i Beatles. Hrálo se až do půl druhé v noci. „V Zelené páře figuruje klávesista Jan Šebesta, který byl do roku 2000 členem Oborohu,“ vysvětlil dále Klecandr.

Jako by to bylo včera

„Na Oborohy jsem chodil před patnácti lety v Rychnově do Národa,“ připomněl si jeden z přítomných. Na uplynulé období dvaceti let příjemně a bez pathosu zavzpomínali nejen hudebníci, ale i jejich posluchači.