„Oboroh je primitivní přístřeší na čtyřech kůlech, kde najde zvěř v zimě potravu a člověk útočiště v čase nepohody,“ praví slovník. Pokud jde o kapelu tohoto jména, našlo pod její pomyslnou střechou za uplynulých dvacet let útočiště postupně čtrnáct muzikantů.

Ti se nedlouho před dvacátými narozeninami skupiny sešli k natočení koncertního DVD. Koncert sestávající z velké většiny z autorských skladeb z různých období je doplněn i několika už poněkud historickými bonusy.

„Opět se vracíme do Rabětejna, tentokrát na křest DVD. Kromě našeho koncertu se může publikum těšit i na hosty včera: ČDG – Vladimíra Mišíka, Pavla Skálu a Olina Nejezchlebu. V závěru se pak představí kapela Zelená Pára z Brna (revival Pink Floyd a Beatles),“ komentoval program Roman Dostál z Oborohu s tím, že reservačky si lze zajednat u Václava Uhlíře na tel. 603 295 200, či na email: sk.rabstejn@worldonline.cz.

Na fotografii Patricka Marka z natáčení DVD ze srpna 2008 hrají zleva : Roman Dostál, Honza Zemen, Slávek Klecandr, Radek Pokorný, Libor Ježek, Vašek Klecandr, Jarda Jetenský.

„Navíc máme takové štěstí, že sobotní oslava nám vyšla přesně na den. Přesně před 20 lety, a to 31. ledna, což byla také sobota jsme měli první přehrávky,“ dodal Roman Dostál s tím, že na úpravu a zpracování materiálu pro křest potřebovali půl roku.