„Rozhodli jsme se studovat na Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí. Nikdo z nás si zatím nemůže být jistý, zda jeho rozhodnutí bylo správné. Už teď ale víme, že učitelé na této škole jsou velmi vstřícní a přátelští. Přesvědčili jsme se o tom na adaptačním kurzu „Vítej mezi námi“, který se konal v Potštejně,“ prozradily studentky prvního ročníku Milena Flossmannová a Tereza Vojtíšková.

Když prvandy v pondělí dorazily se svými zavazadly do školy, nevěděly, co je čeká. „Vydaly jsme se na pěší pochod vstříc novým zážitkům. Cesta do Potštejna se nám zdála dlouhá, ale přestávky nám zpestřovala starší spolužačka, která nám vyprávěla dvě místní pověsti. Po příchodu do tábora jsme se ubytovaly v chatkách, seznámily jsme se se spolužáky a svými třídními učiteli,“ vzpomínají dívky.

Kdo chtěl, věnoval se sportu. Navečer se studenti sešli v jídelně a dozvěděli se spoustu důležitých informací od paní ředitelky a od zástupce školního parlamentu. Druhý den měli program o škodlivosti kouření, hráli seznamovací hry a závodili v šesti disciplínách. Všichni se však těšili na večer. Ředitelka Anna Oberreiterová totiž prvákům slavnostně předala pamětní listy a následoval program jednotlivých tříd.

„Tato akce se konala poprvé a bezesporu to bylo zajímavé, užitečné a zábavné. Nebýt kurzu, zřejmě bychom si ještě teď nepamatovaly jména spolužáků,“ míní studentky.

 

 

Studenti prvního ročníku kostelecké Obchodní akademie T.G. Masaryka se na adaptačním kurzu vPotštejně dočkali i zajímavé přednášky. „Po chladné noci jsme se zahřáli teplým čajem a pak přivítali na besedě policejního ředitele pana Hlaváčka. Po zajímavé besedě o kriminalitě nás čekala perlička na závěr tohoto úžasného kurzu – pořad Memento podle knihy Radka Johna. Příběh mladého narkomana Michala byl poutavý a varoval nás před drogami,“ upřesnily studentky. „Tato akce se konala poprvé a bezesporu to bylo zajímavé, užitečné a především zábavné. Jsme rádi, že jsme se mohli lépe poznat, určitě nám to moc pomohlo. Nebýt kurzu, zřejmě bychom si ještě teď nepamatovali jména svých spolužáků.

Moc za to děkujeme a doufáme, že se tento kurz stane vdalších letech tradicí,“ dodaly Milena Flossmannová a Tereza Vojtíšková z 1.A.