Letos se sešlo 15 dětí a 5 dospělých a celá akce se nesla v duchu Jana Drdy a H. Ch. Andersena, společně s knihou Na hradě Bradě. Hned po příchodu se vydali na Honbu za pokladem ve stylu šipkované, která končila na zahradě místní mateřské školky, kde si i děti vykopaly podle indicií poklad. Také si tam všichni opekli na ohni párek či buřt, někteří i rohlík. Po příchodu zpět do knihovny čekalo na děti další překvapení, šli ven zasadit první strom pohádkovník, tzv. „Fabularis Anderseni". Až trochu povyroste, budou si pod něj v pěkném počasí chodit společně číst z oblíbených knih při další oblíbené akci „Celá Meřič čte dětem".
I letos se konala oblíbená výtvarná dílna – malování na trička.

Všem se výrobky vydařily a dokonce nás poctil svou přítomností ředitel zdejší základní školy, kterému se u nás moc líbilo. Následovala večeře a společné čtení z knih a pak se šlo na stezku odvahy. Každý odvážlivec si došel pro odměnu na obecní půdu. Po mrazivém dobrodružství se už začaly děti pomalu chystat ke spaní a až do 11 hodin do večera se opět četlo na dobrou noc.

Ráno po snídani jsme společně s dětmi přichystali překvapení pro naši kolegyni, která slavila v sobotu narozeniny, a při společné zpívané gratulaci jí byl předán dort a fotka s podpisy všech účastníků. Dorazil i pan starosta, předal třem nejúspěšnějším dětem, za nejvíce přečtených knih odměny v podobě oblíbených knížek a sladkou pozornost. Pak už se všichni pomalu rozcházeli domů, snad plní dojmů a zážitků z vydařené akce. A my se můžeme jen těšit na příští rok, který bude plný nových dobrodružství.

Štěpánová Jitule