Jubilejní ročník bude věnován dětským sborům – vedle českých přijedou také zpívající děti z Polska, Maďarska, Slovenska a běloruského Minsku. Letošního ročníku festivalu se zúčastní osm set dětí z dvaadvaceti pěveckých sborů.
K programu

Ve čtvrtek v podvečer se v koncertním sále Nového Adalbertina uskuteční veřejný koncert letos padesátiletého Severáčku Liberec pro studenty a pedagogy Univerzity Hradec Králové. Páteční dopoledne ve velkém sále Adalbertina bude patřit koncertu pro žáky základních škol a v podvečer bude v sále Filharmonie Hradec Králové festival slavnostně zahájen koncertem Královéhradeckého dětského sboru Jitro, libereckého Severáčku a maďarského sboru Harmony. Souběžně se uskuteční koncerty zahraničních a domácích sborů v regionálních městech – v Rychnově nad Kněžnou, Semilech a Vysokém Mýtě.

Vrcholem slavností bude sobotní slavnostní koncert v sále Filharmonie Hradec Králové, kde zazpívají téměř všichni účastníci slavností sborového zpěvu. V první části večera vystoupí zahraniční sbory, druhá část je demonstrací působivosti sborového zpěvu při společném vystoupení sborů za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Na jevišti se sejde téměř sedm set zpěváčků.
Premiéra

Při této příležitosti zazní v premiéře skladba Jana Vičara O Káče a s Káčou, která byla právě pro jubilejní festivalový ročník zkomponována. Spolu se sbory vystoupí Luděk Vele, sólista Opery Národního divadla v Praze.

Barytonista Luděk Vele se hradeckému publiku v programu koncertu představí ještě jednou, a to árií Marbuela z prvního dějství opery Antonína Dvořáka Čert a Káča, kde se partu Káči zhostí Ludmila Horová z hradecké Základní umělecké školy v Habrmanově ulici.
Konec v pivovaru

Ukončení festivalu bude patřit dlouhé slavnostní dopoledne na nádvoří královéhradeckého Regiocentra Nový pivovar.