Při zítřejším koncertě se tak návštěvníci dočkají nejen hudby takzvaně vážné. Kvarteto Apollon, které vystoupí v pátek od 19.30 hodin v Mariánském kostelíku, totiž do svého repertoáru zařazuje vedle klasických děl také skladby jazzové, pro spolupráci ho vyhledávají i popové a rockové skupiny. Repertoárovou pestrostí si tak získalo Kvarteto Apollon posluchače mnohých pódií.

Ve všem ostatním dodržuje kvarteto laťku nastavenou dalšími koncerty cyklu Opočno hudební. Tím je míněna úroveň a věhlas. Kvarteto se s úspěchem účastní světových festivalů, má za sebou turné po Anglii, Japonsku, Španělsku, Belgii, Rakousku, Turecku, Švédsku, Francii, Spojených arabských emirátech a dalších zemích.

Nyní je tedy na řadě Opočno, a své výjimečnosti dostojí Kvarteto Apollon i zde. „Z první poloviny koncertu jmenujme např. Antonína Dvořáka, v druhé části se přiblížíme k současnosti. Zazní např. dílo Pata Methenyho (nar. 1954), mimořádně produktivního skladatele a geniálního kytaristy, který dnes patří k nejvlivnějším a nejvytíženějším jazzovým hudebníkům," těší se na nevšední zážitek Ivo Kašpar, předseda pořádající organizace.

Tou je Opočenská beseda, která věří, že výjimkou, která potvrzuje pravidlo, potěší všechny návštěvníky zítřejšího koncertu.

Dana Marková