„Co se týče návštěvnosti, zaznamenali jsme asi sto padesát lidí, kteří navštívili expozici, nicméně nádvoří a zámecký park byly plné, protože panovalo krásné počasí,“ ohlédla se za zahajovacím dnem kastelánka Kateřina Kuthanová-Bednářová.

Turisté se letos mohou těšit na několik novinek. „Na to, aby paní Sternbergová mohla dál vést zámek, byla nucena, jelikož financí je málo, prodat svůj londýnský byt, a proto některé sbírky převezla do expozice. V ní přibyl nádherný obraz barokního malíře Antonia van Dycka, kolekce je dále rozšířena o sbírku modrobílých porcelánových talířů. Jsou i další věci, ale to bych nechala na návštěvnících, aby si je přišli prohlédnout,“ záměrně kastelánka neodkryla zcela všechno.

Chystají výstavu

Na květen je v prostorách častolovického zámku připravena zajímavá výstava, a sice snímky významných fotografů, které zaznamenávají bohabojný život Olgy Havlové. Co se kulturního dění v areálu týče, chystá se na hlavní sezonu i překvapení. „Bude to buď během června nebo už v květnu, ale to si prozatím nechám pro sebe. Návštěvníky mohu jen ujistit, že to bude buď koncert nebo barokní divadelní představení,“ usmívala se Kuthanová.

K sobotním sto padesáti návštěvníkům se jen do nedělního poledne připojilo dalších osmdesát. S ohledem na příznivé počasí očekávali ve správě zámku každý den z prodlouženého velikonočního víkendu přes sto hostů.