Letní soustředění bude letos absolvovat 140 zpěváků, a to jednasedmdesát dětí z přípravného oddělení Ptáčata a devětašedesát Carminek.

Hra jako překvapení

„Toto místo pro nás není neznáme, protože jsme v Lanš〜krouně pobývali před čtyřmi roky s Francouzi a před dvěma roky s Poláky,“ uvedla manažerka RDS Eva Štréglová, které má vše na starost, a proto bude v rekreačním středisku Obora celé tři týdny. „S Ptáčaty pojedou i jejich sbormistryně Lucie Cabalková a Michaela Grundová. Nebude zde chybět ani sbormistryně Koťat Kamila Hájková. Na soustředění totiž jedou i děti, které postupují do Ptáčat z Koťat a okolních přípravek,“ vysvětlila manažerka a ocenila finanční podporu Královéhradeckého kraje a města Rychnov n. K.
Kamila Hájková přiblížila, jak bude vypadat denní harmonogram Ptáčat. „Dopoledne se bude zpívat a po obědě následuje do 13.30 hodin polední klid. Pak to bude odpolední celotáborová hra a od 17 do 18 hodin zkouška. Téma hry ale neprozradíme, protože to bude pro děti překvapení,“ dodala sbormistryně.
Karel Štrégl, který vede Carminu, však téma druhé celotáborové hry prozradil. „Budeme si hrát na lékaře a blázny. Při nástupu na soustředění budou dospěláci lékaři a děti jejich pacienti. Jak to však dopadne po společných čtrnácti dnech, to skutečně nevím,“ reagoval včera s úsměvem na dotaz sbormistr.

Nový program

I hlavní pracovní náplň soustředění koncertního oddělení prý bude letos trochu bláznivá. „V létě totiž budeme nacvičovat novou vánoční jesličkovou hru. V ní chceme přiblížit tradici, kdy učitel s žáky chodil po vesnici od stavení ke stavení a společně zpívali koledy,“ doplnil Karel Štrégl.
Nový koncertní program Vánoce evropských národů s výpravným představením v kostýmech a živou kapelou chce Carmina nabídnout nejen rychnovskému publiku již o letošních Vánocích.