Minimálně čtyři stovky lidí přišly v pátek a v sobotu na první ročník nového hudebního festivalu Pod Babykou. Ten se uskutečnil přímo v centru krajského města na Kavčím plácku. Největším lákadlem byla kapela Zrní, která vystoupila v pátečním programu. Jen na ni přišlo podle organizátorů 300 lidí.

Ačkoliv počet návštěvníků určitě mohl být vyšší a zejména sobotní části programu příliš nepřálo počasí, hodnocení prvního ročníku festivalu je podle organizátora Filipa Humla velmi pozitivní. „Opravdu jsme moc spokojení, festival měl skvělou atmosféru. Jsme nezisková organizace, cílem pro nás nebylo něco vydělat, ale chtěli jsme vytvořit něco nového pro Hradec. Věříme, že z toho může vzniknout skvělá tradice,“ řekl po festivalu Huml.

Spolek Lodivadlo – Boatheatre založil Huml na začátku roku s cílem oživit kulturní dění na Kavčím plácku. Letos spolek pořádá celkem tři festivaly. Klasický divadelní festival v červnu, právě skončený dvoudenní hudební festival Pod Babykou a na začátku září festival Hradec sobě, na kterém by měli vystupovat zejména místní začínající umělci.

Na posledním z festivalů by Huml lidem rád představil i novou unikátní scénu, podle které se celý spolek jmenuje – Loď umělců. Podle prvních plánů měla loď kotvit na Kavčím plácku už v červnu, to se ale nepodařilo. Spolek Lodivadlo nicméně ujišťuje, že je vše na dobré cestě a ještě letos si muzikanti v lodi určitě zahrají.