Zastupitelé města už dříve rozhodli, že ceny obdrží Stanislav Meduna za turistickou činnost, Václav Hynek za celoživotní dílo v oblasti sportu, Jiří Heger za svou fotografickou činnost a propagaci české kultury v zahradničí. Dále pak také Oldřich Prokop za organizování Královédvorského okruhu o Cenu Františka Šťastného, Pavlína Špatenková za trenérskou činnost a Vasilis Teodoridis za povznesení úrovně hokeje ve městě. Cenu si odnese také Stavební společnost Žižka za realizaci multifunkčního domu s pasáží a propojení náměstí s Valovou uličkou. V doprovodném programu zahraje královédvorský Big Band Dvorský.

Krajiny cest Evy Šinkmanové

Nová Paka - Slavnostní vernisáž v úterý v 16 hodin zahájí výstavu Evy Šinkmanové „Krajiny mých cest“, která mapuje její plenéry a města v Čechách, Polsku, Rusku a zachycuje obrazy těchto míst. V hudebním doprovodu vystoupí Vladimír Paulů a Mirka Jírová, členové kapely Mustang. Výstava potrvá v malém sále MKS v Nové Pace do 11. listopadu.

Začínají kurzy trénování paměti

Nové Město nad Metují - Stále hledáte brýle, v obchodě se neobejdete bez nákupního seznamu a marně si lámete hlavu, jak se ten herec jenom jmenuje? S tím vám už v úterý mohou pomoci v novoměstské knihovně, kde začínají kurzy trénovaní paměti. Budou se konat každé úterý od 16 do 17.30 hodin, a to až do 21. listopadu.

Na Jilemnicku lyžují už 125 let

Jilemnice - V krkonošském městě budou v úterý od 14 hodin probíhat oslavy 125 od zavedení lyžování na Jilemnicku. Začátek celé akce je u informačního centra. Zájemci budou putovat po místech spojených s lyžováním, o dvě hodiny později umístí věnce k pomníku na Tyršově náměstí a na hřbitov. Den zakončí slavnostní večer v muzeu.