Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel najdete uprostřed obce, v blízkosti kostela sv. Maří Magdalény. Jedná se o jedno z nejmladších muzeí ve východních Čechách.
Slavnostně bylo otevřeno v roce 1990. Je výsledkem téměř dvacetileté práce Vlastivědného spolku. Nápadité a citlivě uspořádané expozice zaujmou každého návštěvníka, neboť na něj dýchnou staré časy.
Muzejní expozice pojednává o historii obce, přibližuje významné osobnosti, připomíná šikovné ruce řezbářů v podobě mnoha osobitých hraček, není opomenuto ani dílo hrnčířů, bednářů, uhlířů, barvířů látek, kameníků, kamnářů a dalších zručných řemeslníků Orlicka.

Ve sklepním prostoru příjemně překvapí expozice Mlýny na Zlatém potoce. Děti s rozzářenýma očima se přivítají se stařičkým a usměvavým vodníkem, který sedí na stavidle a hlídá své rybí dcerušky, stejně jako dušičky, uložené pod neprodyšnými poklopy barevných hrnečků.
Milovníci lyžování a skibobů se dozvědí zajímavé informací o počátcích těchto sportů.
Turisté zase poznají minulost turistiky v Orlických horách. Jedna z expozic popisuje též vývoj praní prádla a výrobu másla.
Zlatým hřebem je prohlídka sklářské pece na tavbu skla dřevem v zahradním areálu. Každoročně se v muzeu ve spolupráci s novoborskými sklářskými mistry koná v prvním srpnovém víkendu, v době kdy je měsíc v úplňku, experimentální tavba a tvarování skla.
Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí vždy od 9 do 17 hodin.